Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Iedzīvotājiem liela interese par dārziņiem Sporta pils vietā
Entuziasti iepazīst bez cilvēku klātbūtnes ātri aizaugušo teritoriju Rīgas centrā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Iedzīvotājiem liela interese par dārziņiem Sporta pils vietā 6

Zaļās dzīves ABC
15. oktobrī 03:48 2020. gada 15. oktobrī 03:48
  Kas Jauns Avīze
Par ieceri bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavu ir liela interese. Uz idejas autores Renātes Prancānes un viņas domubiedru rīkoto tikšanos šajā teritorijā ieradās aptuveni 120 interesentu.

Kopumā šeit paredzēts ierīkot 150 mazdārziņu, katrs būs 12,5 kvadrātmetrus liels, un varēs izvēlēties dārzu, kurā atrodas speciāli izveidotas trīs, piecas vai astoņas augiem paredzētas kastes. Kopumā teritorijā plānots izvietot aptuveni 1000 kastu.

Pretendēt uz mazdārziņu var jebkurš, tomēr priekšroka būs tuvākajā apkaimē dzīvojošajiem un tiem, kuri piedalīsies teritorijas sakopšanas talkās. Ikvienam talciniekam dārziņu pirmajā gadā piešķirs bez maksas, bet īre atkarībā no kastu skaita sezonā būs 15 līdz 40 eiro. Teritorija būs publiski pieejama visiem, ne tikai mazdārzniekiem, tajā atradīsies arī atpūtas zona. Lai izvairītos no nelūgtiem viesiem, naktī to slēgs.

Prancāne ar šo ierosmi vērsās pie teritorijas īpašniekiem SIA "Rotermann Latvia", kuri atsaukušies un nodevuši teritoriju bezpeļņas organizācijai bezatlīdzības īrē uz trim gadiem.

Uzņēmums šo īpašumu nopirka 2007. gadā, nākamajā gadā nojauca Sporta pili, lai vietā celtu biznesa zonu, taču projekts joprojām nav īstenots. "Rotermann Latvia" pieder Igaunijā reģistrētai kompānijai "Invest Aktsiaselts".

Publikācija ir sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Citi šobrīd lasa

"Vieglprātīgajā" Zviedrijā nenotiek tā, kā daudzi iedomājušies. Skaidro epidemiologs Tegnels
"Katrs no bērniem man ir vienlīdz mīļš," - Andris Ērglis par dzīvi starp Liepāju un Rīgu
"Tev gan forši" - populāras frāzes, ko labāk neteikt cilvēkiem, kuriem nav bērnu 3
Tēmas: Sporta pils
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом