Kas jāņem vērā, dzīvoklī audzējot citronkoku?
foto: Pixabay
Noderīgi ikdienā

Kas jāņem vērā, dzīvoklī audzējot citronkoku?

"100 Labi Padomi"

Citronkokam patīk gaiša, saulaina, silta vietā. Ja gandrīz katru dienu palūkojas, kā tam klājas, tad ziemā tas itin labi jūtas arī nelielā telpā ar centrālapkuri, kur temperatūra nav zemāka par 20 grādiem.

  • Vasarā citronkoks pārceļo uz dārzu vai balkonu, mazliet noēnotu vietu un tur dzīvo līdz pat rudens salnām. Sākumā labāk vairāk ēnas nekā saules, jo nepieradušās lapas var apdegt.
     
  • Citrusaugiem ir nepieciešams diezgan bagātīgs mēslojums, it sevišķi kalcijs un dzelzs. Ja šo vielu pietrūkst, lapas ātri vien sāk dzeltēt un pēc tam nobirst. Lai līdz tam nenonāktu, optimālais variants ir regulāra laistīšana ar speciālo mēslojumu, paredzētu citrusaugiem, – tas nopērkams dārza preču veikalos. Ziemā vēlams mēslot reizi divās nedēļās, vasarā – reizi nedēļā vai pusotrās.
foto: Shutterstock
  • Uz citronkoka lapām aci labprāt met tīklērces, pret tām labi darbojas speciālie preparāti, kas nav nopērkami lielveikalos, bet arī tikai dārzkopības veikalos. Laistīšanai var izmantot nostādinātu krāna ūdeni. Istabas periodā citronkokam patīk regulāra aprasināšana.
     
  • Pārstādīšana citronkokam ne visai patīk, tāpēc lielākā podā ieteicams pārstādīt ne biežāk kā pēc 2–3 gadiem. Ļoti uzmanīgi jāattīra liekā izmantotā zeme – tā, lai nesabojātu sakņu sistēmu.
     
  • Lai katru gadu ienāktos laba citronu raža, vēlams citronkoku negrozīt un lieki nestumdīt – lai tas aug vienā virzienā. Turklāt, veidojot vainagu, jāņem vērā, ka 1 citrona attīstībai nepieciešamas 5–6 lapas.
     
  • Jāņem vērā, ka citrusaugiem nepatīk slapjums, kas krājas paliktnī zem poda. Par to der padomāt jau tad, kad kociņu pirmo reizi pārstāda, un iestādīt to podā uz viena vai vairākām kājām. Tad, pirmkārt, pa caurumiņu poda apakšā varēs iztecēt liekais ūdens un, otrkārt, iekļūt gaiss.