Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tumsā gan skaisti, gan gluži praktiski.

Ehh! Latvijas velobraucēji par ko šādu var tikai sapņot... FOTO

Trakā pasaule
2014. gada 16. novembrī 09:14 2014. gada 16. novembrī 09:14
 
Kamēr Latvijā velojoslas tikai sāk ieviest un cilvēki mācās tās pieņemt kā normu, Nīderlandē tapis celiņš, kas tumšajā laikā ir izgaismots. Un bez laternām! Tas "barojas" no saules enerģijas dienas gaišajā laikā.

Saules enerģijas veloceliņš - ar tādu tagad lepojas Nīderlandē. Mēs visi zinām, ka braukšana diennakts tumšajā laikā, nemaz nerunājot par nomaļākām vietām, ir riskanta un reizumis nepatīkama. Kāds mākslinieks no Amsterdamas izdomājis risinājumu, kas turklāt ir ļoti estētisks pats par sevi - mirdzošs veloceliņš! Dāns Rosegārds radījis maģiski skaistu efektu, kas turklāt ir arī praktisks. Viņš izmantojis krāsu, kas papildināta ar luminiscējošu pūderi; maisījums saulainajā laikā "savāc" sauli un spīd tad, kad iestājas tumsa. Ar krāsojumu pārklātās virsmas savu funkciju pilda apmēram 8 stundas - tieši tik, cik caurmērā nepieciešams. Šo pašu tehniku nesen Nīderlandē sāka izmantot, lai iezīmētu joslas uz auto šosejām. Skaisti "izmētāti" pigmenti pa veloceliņiem savukārt tos padara gluži kā par mākslas objektiem.

Kasjauns.lv, Foto: Caters/Scanpix

Citi šobrīd lasa

No veikalā pirktām olām izšķiļas paipalas 9
Dzērājšoferis izdzīvo baisā avārijā un satraucas par aifonu 9
Elitārā šampanieša neglītā puse – veids, kā ievāc tam paredzētās vīnogas 2
Pievienot komentāru

"Обеднели богачи": мужа Кристины Орбакайте подняли на смех в Сети

"Она увидела это маленькое личико и так обрадовалась...": роженица умерла из-за коронавируса после появления на свет близнецов