
Princese Ketrīna pirmo reizi uzvelk "Dior" tērpu. Lūk, kāpēc!

Par godu Francijas prezidenta Emanuela Makrona un viņa kundzes Brižitas Makronas vizītei Lielbritānijā Velsas princese Ketrīna izvēlējusies tērpus, kas labi ilustrēja, kā apģērbs var tikt izmantots diplomātijā. Visā vizītes laikā princese valkāja franču modes dizaineru darinātus tērpus.
Francijas prezidents Emanuels Makrons ieradās Lielbritānijā 8. jūlijā, uzsākot trīs dienu valsts vizīti. Viņš ir pirmais ES valsts vadītājs, kurš apmeklējis Apvienoto Karalisti valsts vizītē kopš breksita.

Princeses Ketrīnas stils Francijas prezidenta valsts vizītes pirmajā dienā 2025. gada 8. jūlijā





Vēl viens vēsturisks brīdis tika piedzīvots lidostā, kad Velsas princese Ketrīna pievienojās Velsas princim Viljamam, sagaidot Francijas prezidentu un viņa kundzi. Ketrīna šim svinīgajam brīdim bija izvēlējusies maigi rozā tērpu, ko darinājis franču modes nams “Dior”. Šī tiek uzskatīta par pirmo reizi, kad princese uzvilkusi apģērbu no šī zīmola, kuru bija ļoti iecienījusi viņas mirusī vīramāte, princese Diāna.

Ketrīna parasti izvēlas Lielbritānijā radītu dizaineru darbus. Viņu bieži var redzēt valkājam tērpus, ko darinājuši tādi modes nami kā “Alexander McQueen”, “Jenny Packham”, “Erdem” un “Alessandra Rich”.
Francijas prezidenta pirmās vizītes dienas noslēgumam Velsas princese izvēlējās tērpu, kas apvieno abas nācijas. Svinīgo banketu Ketrīna apmeklēja sarkanā vakarkleitā, ko izstrādājusi angļu dizainere Sāra Bērtone franču modes namam “Givenchy”.

Bērtone no 2010. līdz 2023. gadam strādāja kā modes nama “Alexander McQueen” radošā direktore un bija Ketrīnas kāzu kleitas autore 2011. gadā. Atzinīgi novērtētā modes māksliniece nesen pameta “Alexander McQueen”, lai kļūtu par franču modes nama “Givenchy” radošo direktori, tādējādi sniedzot Velsas princesei arī lielisku iespēju, kā diplomātijā ar tērpu palīdzību parādīt nāciju sadraudzību.
Maigi rozā tērpam, kurā Ketrīna sagaidīja Francijas prezidentu, iedvesma gūta no Kristiāna Diora slavenā 1947. gada "Jaunā tēla". Tas apvieno žaketi ar izteikti sašaurinātu jostasvietu un paplatinājumu gurnu rajonā, kas kombinēta ar kupliem svārkiem. Šis tērpa fasons toreiz satricināja franču sabiedrību, iezīmējot Otrā pasaules kara beigu posmu ar sievišķīgi šmaugu vidukli un elegantiem svārkiem, kas darināti no grezna vilnas krepa auduma. Princese Ketrīna savu koptēlu bija papildinājusi ar zīmola “Jess Collett” cepuri, princesei Diānai piederējušiem auskariem un trīs rindu pērļu kaklarotu no karalienes Elizabetes II kolekcijas.
Tērpu, kuru princese izvēlējās Francijas prezidenta sagaidīšanas ceremonijai izstrādājusi bijusī “Dior” radošā direktore Marija Grasija Čīri, kura iedvesmojusies no oriģinālā pēckara laika dizaina.
Savukārt Francijas pirmā lēdija Brižita Makrona bija ģērbusies baltā midi garuma kleitā ar zeltītām sprādzēm jostasvietas katrā pusē. Tērpu papildināja apvilktu pogu akcents, kas rotāja apģērbu no pleca līdz viduklim. Tāpat kā Velsas princese, arī Makrona kundze kājās bija apāvusi miesas krāsas laiviņas.

Pēc sagaidīšanas visi pievienojās karalim Čārlzam un karalienei Kamillai svinīgā procesijā karietēs Vindzorā, kam sekoja karaļpāra rīkotās oficiālās pusdienas pilī. Makronu pāris apmeklēja karalienes Elizabetes II kapa vietu Svētā Džordža kapelā Vindzorā un nolika ziedu vainagus Vestminsteras abatijā Londonā, kam sekoja valsts bankets. Brižita pirmajā dienā nomainīja trīs tērpus. Baltajai midi garuma kleitai sekoja smilšu krāsas vilnas krepa kleita un pieskaņots mētelis, ko darinājis modes nams “Louis Vuitton”.

Banketam Francijas pirmā lēdija izvēlējās rudzupuķu zilu zīda krepa taisna piegriezuma kleitu un pieskaņotu apmetni, ko papildināja ar rokām izšūtas pogas ar sudrabu. Arī šo tērpu radījis modes nams “Louis Vuitton”. Karalis Čārlzs un Emanuels Makrons ievēroja baltās kaklasaites etiķeti un bija ģērbušies frakās, ko papildināja sarkanas lentes.

Karaliene Kamilla bija izvēlējusies krēmkrāsas kleitu ar garajām piedurknēm, ko papildināja ar iespaidīgu safīra rotaslietu komplektu un Beļģijas safīru diadēmu (Belgian Sapphire Tiara), kuru pirmo reizi galvā lika, apmeklējot valsts banketu par godu Dienvidāfrikas prezidenta vizītei 2022. gada novembrī. Savukārt Velsas princese Ketrīna svinīgo vakariņu tērpu papildinājusi ar “Lover’s Knot” diadēmu, kas mantota no princeses Diānas. Ketrīna šo rotu visbiežāk izvēlas svinīgajiem pasākumiem un arī Diānai tā bija pati iemīļotākā.