"Vai zināt, kas tas ir?" Puisis rotaļājas ar Austrālijas pludmalē atrastu radījumu, nenojaušot, ka tas ir bīstams
Kāds „TikTok” lietotājs sastapa potenciāli bīstamu jūras radījumu, kad Kvīnslendas pludmalē baudīja atpūtu, vēsta "Daily Mail".
Puisis otrdien savā "TikTok" kontā publicēja klipu, kurā viņš ūdenī spēlējas ar mazu zilu radījumu. Video klāt pielikts teksts: "Vai kāds zina, kas tas ir?" Video redzams, ka puisis ar pirksta galu pacēlis sīko dzīvnieciņu, bet pēc tam to palaiž atpakaļ ūdenī.
Citā video viņš norāda, ka tas kustas kā "Pokemons".
Lai arī radījums izskatās mīlīgs, tas ir daudz bīstamāks nekā sākumā šķiet. Komentētāji brīdināja, ka zilais radījums ir jūras gliemezis, ko dēvē par Zilo pūķi (glaucus atlanticus).
"Tas ir zilais pūķis, kas parasti sastopams Austrālijas pludmalēs. Tas ir ĻOTI indīgs dzīvnieks," brīdināja kāds komentētājs.
Vēl kāds norādīja, ka šai sugai ir ārkārtīgi sāpīgs dzēliens, un brīdināja puisi to neaiztikt.
Šis kailgliemezis patiešām ir bīstams, jo no sava upura ādā iekļauj toksiskas ķīmiskas vielas vai dzēlīgas šūnas, norāda Oceana.org. To bieži var pamanīt ūdenī, kad tas peld uz savas muguras.
Bezpeļnas organizācija "Oceana" skaidro, ka dzīvnieks pats par sevi nav indīgs. Tā vietā mazais radījums uzkrāj indīgās nematocistas, kad barojas ar savu mīļāko laupījumu – fizāliju (Physalia physalis). Zilais pūķis savos nagos saglabā dzēlīgās šūnas no upura indīgajiem taustekļiem, lai tās vēlāk briesmu brīdī atbrīvotu, tādējādi kļūstot vēl bīstamāks nekā fizālijas.
"Kad dzīvnieks tiek apdraudēts vai aizskarts, tas var atbrīvot šīs dzēlīgās šūnas, lai radītu daudz spēcīgāku dzēlienu, nekā to spēj radīt fizālija," vēsta "Oceana".
Kolonijās mītošo fizāliju taustekļi var sasniegt 30 metru garumu un tajos esošā spēcīgā inde var nogalināt arī cilvēku.
Austrālijā zilie pūķi kļūst arvien izplatītāki. Tos kopš gada sākuma bieži izskalo pludmalēs. Februārī tika ziņots, ka sīkie radījumi bariem uzrodas Sidnejas ziemeļu pludmalēs.
Austrālijas Vides izglītotāju asociācijas jūras zinātniece Sāra Džo Lobveina sacīja, ka pēdējos gados šo kailgliemežu ir daudz vairāk nekā iepriekš.