
“Skumjākais ir tas, ka mobingu veic pieauguši cilvēki” - Edijs Pipars par aizvainojošiem komentāriem sociālajos tīklos

Pēdējā laikā arvien biežāk, pārlūkojot sociālos tīklus, īpaši Facebook, tiek novērotas ļoti izteiktas mobinga izpausmes – aizvainojoši un agresīvi komentāri, kas bieži tiek paslēpti aiz “viedokļa” brīvības. Labdarības organizācijas "Palīdzēsim viens otram" dibinātājs Edijs Pipars norāda, ka šokējoši nav tikai paši vārdi, bet gan tas, kādi cilvēki tos raksta.
“Es redzu komentārus, kuros sieviete rupji pazemo citu sievieti tikai tāpēc, ka viņa ir pārāk slaida, vai vīrietis atļaujas nosaukt sievieti par “krop**”. Ienākot šo cilvēku profilos, redzu, ka viens tur rokās bērnu un smaida, cits dalās ar iedvesmojošām frāzēm par līdzjūtību un empātiju, bet vēl kāda omīte smaida kopā ar mazbērniem, lai gan aktīvi pazemo svešu cilvēku izskatu,” saka Pipars.
Edijs Pipars norāda, ka šādas izturēšanās piemēri ir ne tikai šokējoši, bet arī satraucoši, jo tie atspoguļo sabiedrības pieaugošo neiecietību – ne tikai attiecībā uz cilvēku viedokļiem, bet arī uz viņu izskatu, domām un dzīvesveidu. “Kā tas iespējams? Kur pazūd sirdsapziņa un cilvēcība?” jautā Pipars.
Viņš uzskata, ka tā ir vairāk nekā vienkārša sociālā problēma. “Mēs dzīvojam laikā, kad sabiedrība kļuvusi pārsteidzoši neiecietīga. Katram ir steidzama vēlme “izteikt viedokli”, bet diemžēl tas bieži tiek izmantots kā ierocis, nevis iespēja palīdzēt vai iedvesmot,” piebilst Edijs Pipars.
Pipars norāda, ka mobings nav tikai skolas problēma, bet tas ir klātesošs arī pieaugušo pasaulē – tas ir kluss, bet ļoti graujošs. Bieži vien tas sākas tieši aiz datora ekrāna, kur šķietami nav robežu un atbildības. “Katrs no mums var paskatīties spogulī un apdomāt, kādu pasauli mēs veidojam ar saviem vārdiem,” saka Pipars.
Viņš aicina ikvienu būt atbildīgiem par saviem vārdiem un rīcību, jo mūsu vārdi un uzvedība atstāj ietekmi uz sabiedrību un nākamajām paaudzēm.