Četrus gadus vecai meitenei dzīvesprieku dod botoksa injekcijas. FOTO
Četrgadniece Keila Īla var būt pateicīga botoksam, ar kura palīdzību viņa vispār spējīga dzīvot daudzmaz aktīvu dzīvi – viņa savos četros gados nu spējīga pati kāpt pa kāpnēm un paiet. Keila sadzīvo ar cerebrālo trieku.
Botulīna toksīnu injekcijas tiek uzskatītas par „pretnovecošanās zālēm” un galvenokārt izmantojamas skaistumkopšanas industrijā. Britu meitenītei Keilai botokss tiek injicēts kājās, un tikai pateicoties šai vielai bērns spēj staigāt. Viņas māte Džemma (31) brīdi, kad meitiņa pati nostāsies uz kājām, gaidījusi jau teju trīs gadus.
Mazulīte ir viens no vairākiem miljoniem bērnu pasaulē, kuru skārusi cerebrālā trieka – viņa nespēja stabili stāvēt uz kājām. Tagad botokss tiek injicēts viņas kāju muskuļos, tādējādi palīdzot Keilai spert solīšus. „Nekad neaizmirsīšu brīdi, kad viņa pirmo reizi piecēlās kājās. Viņa bija tik izbrīnīta, skatījās uz mani un ķiķināja,” jauko momentu atceras viņas māmiņa. „Viss, ko viņa gribēja, bija – doties pastaigā. Ar īpašas ierīces palīdzību mums tas izdodas. Botokss gan nespēj noņemt kāju sāpes, taču ar iešanu sokas labāk nekā spējām iedomāties,” saka Džemma.
Botulīns nelielās devās cerebrālās triekas gadījumos atslābina muskuļu kontrakcijas, bloķējot nervu impulsus, tādējādi cilvēks var spert stabilu soli. Keilai tas palīdz kontrolēt savas kustības, kā arī novērš risku, ka cīpslas varētu saīsināties. Šīs četrgadnieces gadījumā botokss kājās jāinjicē ik pēc 9 mēnešiem.
Botokss ne tikai izlīdzina grumbas, bet pozitīvi iedarbojas uz migrēnu un arī urīna nesaturēšanu.
Botulīns ļauj staigāt cerebrālās triekas skartai meitenītei
Botulīns nelielās devās cerebrālās triekas gadījumos atslābina muskuļu kontrakcijas, bloķējot nervu impulsus, tādējādi cilvēks var spert stabilu soli. Keilai tas ...
Kasjauns.lv/Foto: Caters/Scanpix