Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Francijas kultūras ministrs Franks Rīsters (Foto: LAURENT CHAMUSSY/SIPA)

"Tā nedaudz salauza man ausis" - Francijas kultūras ministrs kritizē Eirovīzijai izvirzīto dziesmu 1

Mūzika
22. februārī 20:23 2020. gada 22. februārī 20:23
  Jauns.lv
Francijas kultūras ministrs Franks Rīsters nav sajūsmā par šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursam izvirzīto dziesmu, sakot, ka tā viņam "nedaudz salauzusi ausis".

Konkursam izvirzīta franču dziedātāja Toma Lība dziesma "The Best In Me". 

Kultūras ministram nav bijuši iebildumi pret dziesmas skanējumu, bet viņš bijis sarūgtināts par valodu, kādā dzied Lībs. Aptuveni puse dziesmas lirikas, tāpat kā tās nosaukums, ir angļu valodā. 

Savu aso piezīmi Rīsters izteicis Francijas parlamentā, atbildot uz kolēģa uzdotu jautājumu: "Tā ir taisnība, ka piedziedājums ir angļu valodā. Kad šorīt to izdzirdēju radio, tā man nedaudz salauza ausis. Tā bija neatkarīga raidorganizācijas "France Televisions" izvēle."

Kultūras ministrs norāda, ka katram ir jārāda piemērs, kā ar Franciju lepoties, tāpēc arī viņš publiski paudis savu sašutumu par valodu, kas dzirdama starptautiskajam dziesmu konkursam pieteiktajā dziesmā.

Tikmēr "France Televisions" savu izvēli aizstāv, sakot, ka dziesmā jūtamas "universālas emocijas".

Dziesmas "The Best In Me" autors ir zviedrs Jons Lundviks. Konkursam tā daļēji pārtulkota franču valodā. Francija Eirovīzijā nav uzvarējusi kopš 1977.gada. Pagājušajā gadā Francija konkursā ierindojās 16.vietā.

Citi šobrīd lasa

Katoļu “organizētā grupa” Latvijas budžetam varētu būt izkrāpusi 177 654 eiro. Kā savu turīgumu vērtē citas baznīcas? 15
Rīgā iestrēgušā čehu cirka dzīvnieki atraduši pagaidu mājvietu; mākslinieki pārsteigti par latviešu atsaucību 21
Krievijā pilnīga kontrole ar sejas atpazīšanas kamerām: policija ierodas pēc tam, kad vīrietis tikai iznesis atkritumus 18
Tēmas: Francija
Pievienot komentāru

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева