Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Performers in costume take part in the carnival on the main Parade day of the Notting Hill Carnival in west London on August 26, 2019. - Nearly one million people were expected by the organisers Sunday and Monday in the streets of west London's Notting Hill to celebrate Caribbean culture at a carnival considered the largest street demonstration in Europe. (Photo by Daniel LEAL-OLIVAS / AFP) (Foto: AFP/Scanpix)

FOTO: Londonas ielas ar krāšņiem tērpiem un Karību ritmiem izkrāso spožais Notinghilas karnevāls

Izklaide
2019. gada 26. augustā 20:08 2019. gada 26. augustā 20:08
  Jauns.lv
Reizē ar "Banku brīvdienām" Londonā sācies arī par Eiropā lielāko dēvētais Notinghilas karnevāls, ziņo ārvalstu mediji.

Katru gadu aptuveni viens miljons cilvēku apmeklē šo Karību kultūras mantojuma svētku pasākumu Notinghilas ielās. Svētkos piedalās kostīmos tērpti dejotāji, kas rāda priekšnesumus tradicionālo regeja, rumbas un zuka deju ritmos, kā arī ielu tirgotāji, kas pārdod dažādus pārtikas produktus, piemēram, pikanto cāli, kallaloo un tradicionālo kazas gaļas sautējumu.

Pirmo reizi karnevāls Lielbritānijā tika aizvadīts 1959.gadā. Tas tolaik radīts, lai mazinātu spriedzi starp angļiem un Karību jūras reģiona jaunpienācējiem no britu kolonijām. Mūsdienās karnevāls mēdz ieilgt pat nedēļu ilgās svinībās. Notinghilas karnevālu daudzi uzskata par vienu no nozīmīgākajiem svētkiem britu kalendārā.

Šogad ielu svētki sākās svētdienas rītā, bet grandiozais noslēgums gaidāms pirmdienas vakarā.

Meteorologi šī gada Notinghilas karnevālu jau nodēvējuši par vienu no karstākajiem tā pastāvēšanas vēsturē, jo šajās dienās gaisa temperatūra britu salās sasniedz pat +32 grādus pēc Celsija.

Citi šobrīd lasa

Pirms 47 gadiem ASV pazaudētu gredzenu atrod apraktu Somijas parkā 4
Kas ir Latvijas pilsoņi – Vasiļevskis un Liepiņa, kuri Putinam lūdz palīdzību Misānes lietā 253
Pašnāvību izdarījusi populārā britu televīzijas šovu vadītāja Kerolaina Fleka 2

Герцогиня Кэтрин показала любимый портрет принцессы Шарлотты

Бывшая возлюбленная принца Гарри покончила с собой из-за компрометирующего видео