Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Evija Trifanova

MILOŠ un Peretjatko: izcili koncerti un publikas mīlestība

Izklaide
2019. gada 18. augustā 15:47 2019. gada 18. augustā 15:47
  Karlīna Timofejeva
Vakar, 17. augustā, Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notika divi spoži koncerti – ģitārists MILOŠ un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kvartets atskaņoja mūziku no J.S.Baha līdz “The Beatles”, bet vakarā izcilu solokoncertu sniedza soprāns Olga Peretjatko, kura aizstāja sasirgušo tenoru Jozefu Kalleju.

„Vēlos ģitāru atmodināt no snaudas un parādīt, ko varu izdarīt es un ko var izdarīt mans instruments,” pēc sava pirmā albuma iznākšanas teica MILOŠ – tāds ir mūziķa skatuves vārds. Īstenot šo savu sapni viņam palīdz gan paša personība, gan prasmes, jo, kā savulaik atzinis „The Independents”, „neviens cits ģitārists nevar viņam līdzināties personiskās harizmas un tehniskās izsmalcinātības ziņā“.

Ģitārists MILOŠ festival RĪGA JŪRMALA skatītājiem kopā LNSO kvartetu atskaņoja repertuāru, kurā ietilpa gan ikoniski šim instrumentam rakstīti darbi, gan arī dažādu laikmetu mūzikas apdares, aizvedot klausītāju muzikālā ceļojumā no Johana Sebastiāna Baha darbiem līdz pat britu grupas “The Beatles” populārākajiem hitiem.

Soprāns Olga Peretjatko, kas vakar ar soloprogrammu uzstājās Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē, aizstāja iepriekš pieteikto tenoru Jozefu Kalleju, kurš veselības problēmu dēļ atcēla savu viesošanos festivālā. Peretjatko sniedza sava repertuāra spilgtākās pērles – Bizē, Ofenbaha, Rahmaņinova, Doniceti un Rosīni vokālo mūziku.

Unikāli valdzinošā Peretjatko balss un skatuves harisma ļauj dziedātājai veiksmīgi apvienot aktīvu karjeru operteātros un biežus solokoncertus uz leģendārām koncertskatuvēm. Arī Jūrmalā dziedātāja baudīja koncerta apmeklētāju sajūsmu, koncertam noslēdzoties ar stāvovācijām.

Šodien Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar kamermūzikas koncertu uzstāsies baritons Benajmins Apls un pianists Saimons Lepers, savukārt plkst. 19:00 Lielajā zālē čellists Miša Maiskis muzicēs ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Migailu Pļetņovu, atskaņojot Kamila Sensānsa koncertu čellam, kā arī Ž.Bizē mūziku drāmai “Arliete” un S.Prokofjeva baletsvītas “Romeo un Džuljeta”.

Citi šobrīd lasa

“Grūti būt kopā ar tādu vecu skopuli," - Alu Pačino pametusi gados krietni jaunākā mīļotā 5
FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē operas "Pīķa dāma" jauniestudējumu, kas veltīts Andreja Žagara piemiņai 14
FOTO: gaidībās esošā šovu zvaigzne Magone prezentē savu dzejas grāmatu
Pievienot komentāru

Новый скандал: внучка Елизаветы II принцесса Беатрис хочет уехать из Британии

«Мы ждем четвертого!»: Анна Седокова подтвердила свою беременность