Japāniete no Rīgas Alise Haijima izdod savu otro singlu
Alisi Haijimu plašāka auditorija iepazina Latvijas XFaktora otrajā sezonā, kur māksliniece izcēlās ar košu koptēlu. 2018.gadā debitējusi uz “Cabaret O!” lielās skatuves un izdevusi savu pirmo triloģijas singlu Krāsas | 色. Triloģijas tiek turpināta ar otro singlu un video “Es meklēju” |探.
Alise Haijima ir koša un talantīga jaunā mākslinieces, kas ikdienā mācās Rīgas tehniskajā universitātē datorsistēmas un informācijas tehnoloģijas fakultātē informācijas tehnoloģijas institūta 1.kursā. Paralēli augstskolai Alise ir pieprasīta japāņu un angļu valodas tulks, kā arī iecelta par galveno lokālo koordinatori Japānas nacionālajai televīzijā. Ik pa brīdim vada arī tūrisma projektus, piemēram, maijā Alise ceļos uz Japānu, lai būtu vienas tūristu grupas vadītāja.
Tā kā Alises ikdienā joprojām aktīva ir japāņu valoda, tad viņa uzskata, ka caur savām dziesmām jāmēģina mācīt latviešiem japāņu valodu, un hieroglifus, tieši tāpēc visām Alises dziesmām klāt tiek likti hieroglifi. Arī jaunā dziesma “Es meklēju”, kas ir triloģijas otrā dziesma, tiek prezentēta kopā ar savu hieroglifu: 探.
Jaunā dziesma Alisei radusies kā iedvesma brīdī, ka pati māksliniece nespēja saprast savu virzienu dzīvē, ikdienā, mūzikas industrijā. Šovā un pēc šova nebija skaidrības kā veiksmīgi veidot mākslinieces tēlu – viņa bija apmaldījusies. Apmaldījusies un atnākusi pie atziņas – “..Kamēr es nebūšu sevi atradusi, nekas veiksmīgi netiks izdarīts vai panākts!..” Māksliniece sevi ir atradusi un ar šo dziesmu vēlas sniegt vēstījumu visiem jauniem māksliniekiem atrast, un nepazaudēt sevi, jo bez tā sava “es” nekur tālu netiks, lai kāds arī būtu talants vai spējas.
Muzikālā šova "X faktors" pirmās sezonas noslēguma ballīte
Muzikālā šova "X faktors" pirmās sezonas noslēguma ballīte.
Alise par dziesmu “Es meklēju”: “..Dziesmas galvenais vadmotīvs ir “sevis meklēšana” – dziesmā, un arī dzīvē, es nemitīgi meklēju sevi. Meklēju savu ceļu, savu tēlu, savu īsto “es” . Liriskais “es” dziesmā stāsta par manu apjukumu un iestrēgšanu kādā konkrētā dzīves posmā, un nespēju virzīties uz priekšu -“Stāvu strupceļā”. Stāvēšana strupceļā izraisa negatīvus apstākļus, negatīvas domas, kam arī es esmu izgājusi cauri. Es meklēju pati sevi, jo bez sava “es” nevar nemaz sev radīt ceļu. Prieks, ka es esmu atradusi savu īsto dzīves ceļu!..”