Pieejamas papildu biļetes uz The Gypsy Queens and Kings koncertu
Ņemot vērā lielo publikas interesi, tirdzniecībā pieejamas papildu biļetes uz temperamentīgā čigānu mūzikas projekta „The Gypsy Queens & Kings” koncertu pirmdien, 31. janvārī, Latvijas Nacionālajā Operā.
Līdzīgi kā leģendārais un Latvijā labi pazīstamais ansamblis „Buena Vista Social Club” apvieno sava žanra spīdekļus, „The Gypsy Queens & Kings’ ir starptautisks projekts, ko veido 19 mākslinieki no Rumānijas, Maķedonijas, Francijas un Bulgārijas – valstīm, kurās jau daudzus gadsimtus mitinās čigāni. Projekts „The Gypsy Queens & Kings’ ir īpašs ar to, ka apvieno tādas pirmā lieluma čigānu mūzikas zvaigznes, kā piemēram Esma Redzepova vai Džonijs Ilijevs, portālu kasjauns.lv informē koncerta rīkotāju pārstāve Olga Pižikova.
Esmu Redzepovu bieži vien dēvē par „Čigānu karalieni”. Viņa dzimusi nabadzīgā Maķedonijas čigānu ģimenē, dzied jau no 14 gadu vecuma. Iekarojusi klausītāju mīlestību vairāk nekā 30 pasaules valstīs, kurās uzstājusies. Viņai ir plašs balss diapazons un ne mazāk plaša sirds. Par savu darbu ar bijušās Dienvidslāvijas kara bēgļiem un 47 aprūpē pieņemtu bāreņu izaudzināšanu viņa ir divreiz nominēta Nobela Miera prēmijai.
Džonijs Ilijevs ar savu spēcīgo un ekspresīvo balss tembru valdzinājis klausītājus jau no 10 gadu vecuma. Viņš ir dzimis čigānu geto netālu no Bulgārijas galvapilsētas Sofijas. Bērnībā piedzīvotā čigānu diskriminācija un paša pārdzīvotais mudinājis ar savu mūziku cīnīties pret šo netaisnību.
Franču grupas Kaloomé (kalo – čigāni, ome – dvēseles dziļums) savā daiļradē aktīvi pievērsušies čigānu tradicionālo svētku un kāzu tēmai. Mūziķi jau no bērnības ir auguši vidē, kur šīs tradīcijas ievēro un tagad šo tautas mantojumu popularizē visā pasaulē.
Projektā piedalās arī Rumānijas jauniešu grupa Mahala Rai Banda. Enerģiskie un azartiskie jaunieši spēlē tradicionālos čigānu pūšaminstrumentus, vijoles, akordeonu, un nereti to miksē ar dažādu citu stilu mūzikas instrumentiem un elementiem. Grupas nosaukumam ir izvēlēts sens turku vārds „mahala”, kas apzīmē pilsētas centru (arī čigānu getto apzīmējums), jo līdzīgi kā pilsētas centrā krustojas dažādu kultūru tradīcijas ar moderno pasauli, tā arī grupa savā mūzikā mīl jaukt stilus un eksperimentēt.
„The Gypsy Queens & Kings” ir balss burvība, temperamentīga mūzika un ugunīgas čigānu dejas, kas nevienu neatstās vienaldzīgu!
„Pietika tikai ar vienu piedziedājumu, lai atzītu šo notikumu par gada koncertu”, raksta ietekmīgais britu laikraksts „The Independent”.
Kasjauns.lv / Foto: reklāmfoto