Populārais britu šefpavārs nepērk meitai telefonu un liedz izmantot sociālos tīklus!
Slavenības

Populārais britu šefpavārs nepērk meitai telefonu un liedz izmantot sociālos tīklus!

Jauns.lv

Viens no populārākajiem britu šefpavāriem – Džeimijs Olivers – nepērk savai 11 gadus vecajai meitai mobilo tālruni un nolēmis to nedarīt, cik ilgi vien tas būs iespējams.

Populārais britu šefpavārs nepērk meitai telefonu ...
Džeimijs Olivers ar sievu un divām vecākajām meitām.
Džeimijs Olivers ar sievu un divām vecākajām meitām.

Šefpavārs atzīst, ka viņa vecākā meita Popija (11) šobrīd ir vienīgā klasē, kurai nav mobilā tālruņa. Taču par spīti tam, Olivers apņēmies aizliegumu turēt spēkā, cik ilgi vien tas būs iespējams. Viņš šādā veidā cer pasargāt meitu no dzēlīgām piezīmēm, ko meitene iespējams saņemtu no vienaudžiem dēļ tā, ka viņas tēvs ir slavenība.

38 gadus vecais Džeimijs Olivers pats regulāri sociālās saziņas tīklos ievieto bildītes no privātās dzīves, un tajās ir redzamas arī viņa meitas. Taču abām vecākajām meitām viņš aizliedzis pašām lietot populāro vietni „Instagram”. Šādi viņš vēlas pasargātu savas meitenes no interneta lietotāju nejaukajiem komentāriem.

Kad Džeimijs uzzināja, ka Popija un Deizija (10) reģistrējušas savus „Instagram” kontus, tēvam par to nezinot, viņš tos slēdza. Tik ļoti šefpavārs bīstas, ka meitas kāds varētu sāpināt interneta vidē.

„Es atklāju, ka meitas reģistrējušas savus „Instagram” kontus,” intervijā klāsta Olivers. „Es par to nebiju priecīgs un drīz vien pieliku tam punktu. Popijai šobrīd ir 11 gadu un viņa ir vienīgā meitene klasē, kurai nav atļauts izmantot mobilo tālruni. Tas var izklausīties skarbi, taču es ļoti raizējos par ņirgāšanos, kas var izvērsties sociālajos tīklos. Es zinu, ka meitenes jau agrāk skolā piedzīvojušas grūtus laikus, jo tētis ir televīzijā. Es tikai nevēlos, lai tas notiktu arī interneta vidē. Tajā nav iespējams kādu visu laiku uzraudzīt.”

Džeimijs Olivers ir četru bērnu tēvs un jau 13 gadus precējies ar viņu māti – Džūlzu. „Nezinu, cik ilgi es vēl spēšu viņas atturēt no sociālajiem tīkliem un viedtālruņiem, bet es centīšos tik ilgi, cik vien iespējams.”

Olivers tik ļoti cenšas pasargāt bērnus no ņirgāšanās, jo pats skolas gados to piedzīvojis uz savas ādas. Šefpavārs cieta no disleksijas (grūtībām tekoši lasīt) un klasesbiedri viņu par to izsmēja. Vienaudži viņu apsaukājuši par cilvēku „ar īpašām vajadzībām” un „invalīdu”.

Lielbritānijā nesen veiktā aptaujā noskaidrots, ka 69% no 13 līdz 22 gadus veciem jauniešiem cietuši no ņirgāšanās interneta vidē. Šajā aptaujā piedalījušies 10 000 respondentu. Visplašāk šāda izsmiešana skārusi „Facebook”, „Ask.fm” un „Twitter” lietotājus. Turklāt visas šīs lapas ir viegli pieejamas no populārajiem viedtālruņiem.

Vēl šā gada jūnija Džeimijs Olivers atzina, ka viņš pats cietis no kāda virtuālā terorista „Twitter” tīklā. Tas esot bijis „uzstājīgi pretīgs” tips.

„Parasti es nekrītu kārdinājumā kādu atmaskot, taču šis puisis mani pamatīgi nokaitināja. Es izdibināju, kas viņš ir, kur dzīvo un kas ir viņa mamma un tēvs, un izrādījās, ka es esmu labs viņa bosa draugs. Kuriozi, ka viņš mitējās bārstīties dzēlībām, tiklīdz es publiskoju viņa datus. Un rezultātā vēl saņēmu jauku atvainošanos... Viņš guva mācību, vismaz man tā šķiet.”

Britu šefpavārs Džeimijs Olivers ar ģimeni


Kasjauns.lv, Foto: All Over Press