Šoks un pārsteigums Spānijā: latviešu ceļotāja dalās bēdīgā pieredzē un brīdina citus
Pusstundas laikā zaudēta liela naudas summa un rotaslietas – ar skumju stāstu un vēlmi brīdināt citus “Facebook” grupā “Latvieši ceļo” dalījusies kāda atpūtniece, kas bija devusies uz Maljorku Spānijā.
Juna Konstantinova raksta: “Otrajā atvaļinājuma dienā devāmies ar īres auto (“Wiber”) uz Alcudia pludmali, pa ceļam pamanot skaistu kalnu un ieguglējot uzzinājām, ka tas ir Puig de Sant Salvador, diezgan svēta vieta, no vienas puses 14 metrīgs krusts, no otras puses 35 metru augsta Krista statuja, kā arī ļoti skaista un veca baznīca. Un protams vārdiem neaprakstāmi skati. Bet šoreiz diemžēl ne par to.”
Tūristi atbraukuši, novietojuši auto ēnā blakus citiem, bijis starp abām apskates vietām, līdz katrai minūtes gājiens. “Kopumā tur pabijām minūtes 30. Visas mantas palika mašīnas bagāžniekā. Atnākot uz mašīnu, pamanījām, ka vadītāja durvīm ir noliekusies gumija nedaudz, nepievērsām tam uzmanību, padomājām, ka, ņemot mašīnu, to vienkārši nepamanījām,” turpina Konstantinova.
Viņi aizbrauca uz pludmali, tad uz vēl vienu skatu kalnu un tad jau atpakaļ uz viesnīcu. Tikai atgriežoties numurā, atklājās, ka no makiem pazudusi visa nauda, kopā 1215 eiro,
Konstantinovas makā kā par nelaimi bija atstāti saderināšanas un laulības gredzeni, kas arī nozagti.
Bija šoks un pirmā doma, ka apzagti pludmalē, taču tur kāds vienmēr palika ar mantām. Bija arī pārsteigums, kā var pārmeklēt trīs makus un nolikt visu atpakaļ, kā nekas nebūtu bijis. Drīz vien latvieši noskaidroja, ka pirmajā apskates vietā darbojas vesela banda, kas izlūko katru iebraucošu auto, viens bildē, tad izseko, kur tūristi aiziet, citi uzlauž durvis ar metāla stieni un piekļūst mantām.
“Nākamajā dienā aizbraucām uz policijas iecirkni uzrakstīt iesniegumu, braucot atpakaļ, iebraucām arī šajā kalnā, un, tikko iebraucot, mūs uzreiz nofotografēja, pabijām kādas 20 minūtes un izsekojām katru no šīs kompānijas, faktiski iztraucējot šīs dienas zādzības tā, ka diviem pat nācās aizbraukt. Bet viņi saprata, ka mēs sapratām, jo, braucot prom, skaisti iepozēja kamerā un parādīja “peace” zīmi,” raksta Konstantinova.
Ceļotāji vairāk baidījušies no zagļiem uz ielas, pludmalē, viesnīcā. “Esam laimīgi tikai par to, ka baidoties no lielākiem sodiem un, lai nepazaudētu šo tik pelnošu vietu, viņi neņem visu maku ar visiem dokiem,” piebilst cietusī.
Braucot uz Maljorku (tas gan attiecināms arī uz citām vietām, it sevišķi Dienvideiropā, viņa iesaka: nomājot auto nomā, obligāti ņemt pilnu apdrošināšanu; neatstāt neko vērtīgu mašīnā, turklāt tās nav aprīkotas ne ar kādu signalizāciju; var ceļojumā neņemt skaidru naudu, jo visur var norēķināties ar karti.
Komentāros daudzi norāda, ka šī ir izsena problēma Spānija un kopumā Dienvideiropā, tāpat naudu un vērtīgas mantas nevajag atstāt automašīnā arī Latvijā.
Jūlija norāda, ka ceļojumos līdzi nēsā tikai to naudas summu, ko plāno iztērēt konkrētajā dienā, viena bankas karti makā, cita bankas kartei somā. Pārējo skaidro naudu, vēl trešo bankas karti un vecu, bet lietojamu telefonu (ja tomēr nozog) atstāj viesnīcas seifā. Rezerves viedtelefons ir vēlams, jo parasti tajā ir pieejamas būtiskas lietotnes, aviobiļetes, viesnīcu rezervācijas.
Arī Ilva atgādina, ka visdrošāk ir daudz skaidras naudas neņemt līdzi, dokumentus nēsāt līdzi, var atstāt pirkstā laulības gredzenu, bet dārgas rotas labāk atstāt mājās.
Tikmēr Sandra zina teikt: “Tenerifē ir redzēts vēl trakāk: tūristiem pašiem stāvot blakus pie atvērta busiņa, pēkšņi piebrauc auto, viens izlec un ātri paķer visu, kas pa rokai atvērtajā busā, ielec atpakaļ auto, un aizbrauc. Viss notika tik pēkšņi un ātri, ka nabaga francūži pat uzreiz nespēja noreaģēt.”