Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uz plāksnītes rakstīts: “Šā produkta apjoms samazinājies, bet faktiskā cena, ko iekasē piegādātājs, pieaugusi.” (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Pārtikas ražotājus pieķer slēptā cenu paaugstināšanā. Atsākusies šrinkflācija 2

Bizness un ekonomika
25. septembrī 06:22 2023. gada 25. septembrī 06:22
  Kas Jauns Avīze
Francijas lielveikalu tīkls “Carrefour” sācis izvietot brīdinājumus pircējiem par šrinkflāciju – slēptu cenu paaugstināšanu, samazinot produktu iepakojumu, proti, par to pašu naudu, piemēram, sviesta paciņā 200 gramu vietā ir 180 gramu.

“Carrefour” marķē, piemēram, “Lay’s” čipsus, “Lipton” ledus tēju, šokolādi “Lindt”, saldējumu “Viennetta”. Tirgotāji skaidro, ka šādi izdara spiedienu uz ražotājiem, lai tie samazina cenu, jo šrinkflācija ir viņu ideja.


“Carrefour” ir atradis 26 produktus, kuru svars kļuvis mazāks par to pašu cenu. To ražotāji ir lielie koncerni “Nestle”, “PepsiCo” un “Unilever”. “Nestle” bērnu piena maisījums “Guigoz” nokrities svarā no 900 uz 830 gramiem, “Lipton” ledus tēja ar persiku garšu no 1,5 uz 1,25 litriem, “Unilever” saldējums “Viennetta” no 350 uz 320 gramiem.

Līdzīgus trikus izmantoja arī Latvijas pārtikas ražotāji krīzes laikā 2008. gadā, kam sekoja valstisks lēmums likt norādīt produkta cenu par kilogramu vai litru.

Citi šobrīd lasa

Smagajā avārijā uz Ventspils šosejas 6 cietušie
Kādreizējais Rīgas “Dinamo” galvenais treneris okupantu līgas klubam vairs nav vajadzīgs
Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atļauj piedalīties olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem atlētiem 3
Skatīt visus komentārus