Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Auto ziņas: "Lexus RX 500h". Ceļā uz absolūto komfortu, neaizmirstot par azartu

Auto un tehnoloģijas
17. maijā 10:30 2023. gada 17. maijā 10:30
  Jauns.lv
Viens no iecienītākajiem "Lexus" modeļiem Baltijā jau kopš 90. ajiem ir vidējā izmēra krosovers RX. Jaunās paaudzes modelis ir būtiski mainījis vizuālo, bet jo īpaši saturisko pusi. RX, ir kļuvis azartiskāks, jaudīgāks un īpašāks. Piektās paaudzes "Lexus RX" Latvijā pieejams ar trim dažādām spēka iekārtām.

Visi, protams, ir hibrīdi, no kurikem viens ir lādējams arī no tīkla. Mūsu rīcībā ir jaudīgākā un prestižākā versija "Lexus RX500h". Uz 2,4 litru benzīna turbodzinēja bāzes izveidotā paralēlā hibrīda sistēma attīsta pamatīgu 371 ZS jaudu un 550 Nm griezes momentu. Jaunais RX nemaz nav daudz garāks par iepriekšējo, taču tam ir garāka riteņu bāze. Tā ne vien pagarina salonu, bet arī izmaina automašīnas proporcijas.

Salonā ir jauna tipa multimēdiju iekārta, bet elektroniskie palīgi "Lexus RX" salonā tiecas sasniegt absolūto komfortu. Dārgākajā Lexus RX elektriska piedziņa ir praktiski visam, pat aizmugurējo sēdekļu nolaišanas un pacelšanas mehānismam. Vienlaikus japāņi nav aizmirsuši par šķietami vienkāršiem, tomēr ļoti cilvēcīgiem risinājumiem. Tā kā jaunais RX pat Amerikā vairs nebūs septiņvietīgs, aizmugurē nu ir vēl vairāk vietas.

RX, ir kļuvis azartiskāks, jaudīgāks un īpašāks. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Sēdekļiem te ir ne vien apsilde, bet arī ventilācija. Aizmugurē ir tik ērti, ka tikai vadītājs pamanīs, ka jau pēc sešām sekundēm kopš izkustēšanās RX jau traucas ar 100 km stundā. Par gaitas īpašībām gādā Lexus AVS adaptīvā balstiekārta, kas pieejama arī zemākās komplektācijās. Turpretim Direct4 pilnpiedziņa ir ekskluzīva tikai RX 500h. Jaunā Lexus RX sākuma cena ir 74 400 eiro, kamēr "RX 500h" modeļi jau pārsniedz 90 000 eiro robežu.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: emociju "eksplozija" - kas notika uz Latvijas hokeja izlases soliņa pēc gūtajiem uzvaras vārtiem
VIDEO: lidostā izritina sarkano paklāju. Latvijas hokejisti pārved mājās bronzas medaļu
FOTO: Latvijas izlases hokejistus Renāru Krastenbergu un Danu Ločmeli sagaida vēl viens pārsteigums dzimtajā Jelgavā
Tēmas: Lexus, Auto ziņas
Pievienot komentāru