Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pexels.com/Tom Fisk

Jauna tehnika jaunai lauksaimniecības sezonai

Auto un tehnoloģijas
2022. gada 7. februārī 11:50 2022. gada 7. februārī 11:50
  Reklāmas projekts | Jauns.lv
Strauji tuvojas brīdis, kad tīrumos atkal brauks traktori, lai sāktu sējas darbus. Vai tavā saimniecībā ir pietiekami daudz tehnikas, lai jauno sezonu varētu aizvadīt efektīvi un visus darbus paspēt izdarīt laikā? Varbūt ir īstais brīdis iegādāties ko jaunu? Varbūt nepieciešams kredīts lauksaimniecības tehnikas iegādei? Vai jau aplūkoji Lande.lv piedāvātās iespējas?

Aktuālā situācija

Lande.lv klientu konsultants Haralds Neimanis uzskata, ka lauksaimniekiem nav pamata satraukumam, pat pandēmija šo nozari nav būtiski ietekmējusi: “Kā jau parasti, ir tādi lauksaimnieki, kas izmanto katru iespēju attīstīties, bet ir arī tādi, kas izvēlas nogaidīt, gaidot ekonomiski stabilākus laikus. Ar tehnikas iegādi vai remontu gan tomēr nogaidīt nevajadzētu nevienam, jo pretējā gadījumā lauksaimnieks riskē ar savu ražu un līdz ar to tie var būt sāpīgi zaudējumi,” rosina H.Neimanis.

Kāds ir bijis aizvadītais gads tehnikas tirgotājiem? Jautājām Kristapam Kašam, “Dojus Latvija” lietotās tehnikas tirdzniecības nodaļas pārstāvim: “Pērn lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība kopumā noritēja veiksmīgi, taču bez izteiktām pieprasījuma izmaiņām. Būtisks pieaugums bija vērojams lietotās tehnikas tirgū, kas skaidrojams ar to, ka Covid-19 pandēmijas apstākļos bija apgrūtināta jaunas tehnikas piegāde, līdz ar to saimnieki biežāk izvēlējās lietotu.”

Tehnikas plānošana

Foto: Pexels.com/Jannis Knorr

Ir virkne jautājumu, kas jāizvērtē pirms jaunas tehnikas iegādes. Būtiskākie no tiem saistīti ar jau pieejamajiem resursiem un to jaudu, kā arī apstrādājamo teritoriju apjomu un arī darbaspēka pieejamību. Līdz ar to dažkārt var rasties arī neskaidrības, vai gudrāk ir iegādāties vienu un jaudīgāku tehnikas vienību vai tomēr vairākas un mazāk jaudīgas.

K.Kašs uz šo jautājumu atbild, aicinot izvērtēt saimniecības lielumu: “Ja saimniecība ir augoša, tai nepieciešams kāpināt darbu tempu, labāk izvēlēties iespējami jaudīgu tehniku, kas ļaus iespējami vairāk darbu paveikt ar vienu un to pašu agregātu. Jāatceras arī – ja saimniecībā nav 2 arklu vai kultivatoru, nav jēga pirkt 2 traktorus. Citādi ir ar kombainiem – te vidēji lielām saimniecībām reizēm ir noderīgi labāk iegādāties 2 mazāk jaudīgus agregātus, kas īpaši noderēs, ja zeme ir reljefaina un līdz ar to hedera platums nosaka savus ierobežojumus.”

Arī Lande.lv pārstāvis novērojis, ka šobrīd tieši mazās un vidējās saimniecības ir gatavs attīstīties straujāk: “Mazās un vidējās saimniecības šobrīd ir gatavas ieguldīt vairāk, sekojot Eiropas un pasaules piemēram un redzot, kā modernizējas lielās saimniecības. Tas attiecas ne tikai uz tehnikas iegādi, bet arī citām lietām, kas palīdz, darot mazāk, panākt augstāku ražīgumu.”

Kas ir svarīgi klientiem?

Jebkurš jauns pirkums saistās ar jauniem izdevumiem, tāpēc ir būtiski analizēt saimniecības finanšu plūsmu, lai saprastu, vai jaunas tehnikas iegādei pietiks ar pašu finansējumu vai arī būs nepieciešams kredīts lauksaimniecības tehnikas iegādei. Lai uzzinātu precīzāk par iespējām un tieši jums pieejamo finansējumu, sazinieties ar Lande.lv ekspertiem!

H.Neimanis iedrošina, ka sadarbība ar Lande.lv lauksaimniekiem, lai vienotos par aizdevumu tehnikas iegādei, ir īpaši ērta: “Lai būtu maksimāli pieejami, nodrošinām dažādus līgumu parakstīšanas veidus – to var izdarīt gan klātienē, gan elektroniski, gan ar kurjera starpniecību. Piedāvājumu spējam sagatavot dienas laikā, un naudu iespējams saņemt arī dažu darba dienu laikā (atkarīgs no finansējuma veida). Ja finansējums tiek piešķirts tikai pret tehnikas nodrošinājumu, pietiks ar informāciju par tehniku, un informāciju par pircēju vai saimniecību.”

Ne mazāk svarīgs jautājums ir arī par tehnikas garantijām un ekspluatāciju, par to, cik viegli būs pieejamas lauksaimniecības tehnikas rezerves daļas, cik ātri būs iespējams sarunāt remontu, vai nepieciešamības gadījumā lauksaimniecības tehnikas riepas varēs saņemt maksimāli ātri utt. Tehnikas tirgotāji iesaka problēmu gadījumā vienmēr vispirms vērsties pie dīleriem vai oficiālajiem servisiem. Dīleris vienmēr piedāvās jaunas rezerves daļas un arī tām piemēros garantiju. Tas ir labākais veids, kā zemniekam justies maksimāli drošam par saņemto  pakalpojumu kvalitāti.

Kredīts lauksaimniecības tehnikas iegādei

Foto: Pexels.com/Karolina Grabowska

Dažkārt rodas dilemma – ņemt kredītu, lai iegādātos jaunu traktoru vai varbūt iegādāties uzreiz, bet iespējami lētāku un mazāk jaudīgu? Te jāatceras, ka neviena cena neveidojas tāpat vien. Tikai ļoti, ļoti retos gadījumos kāds var būt tik izmisis, ka laba lauksaimniecības tehnika tiek pārdota par salīdzinoši zemu cenu. Visos citos gadījumos lētāks nozīmē vairāk nolietotu tehniku vai mazāk iespējamo ekstru. Ja finansējums ir nepietiekams, varbūt labāk kā risinājums jāizskata lauksaimniecības tehnikas noma.

Taču būtiski atcerēties, ka laba lauksaimniecības tehnika ir lielisks ieguldījums nākotnē, kas kalpos gadu desmitiem ilgi, bez tam šobrīd tirgū pieejams daudzveidīgs finansējums tehnikas iegādei – atliek vien izvēlēties tieši jūsu prasībām atbilstošāko kreditētāju. Noteikti iepazīstieties ar Lande.lv piedāvājumu!

Citi šobrīd lasa

Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Brūsa Villisa meita pastāsta par aktiera slimības pirmajiem simptomiem
Itāļu makšķernieks noķer pasaulē lielāko samu 2
Tēmas: Covid-19, Latvija