Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto ilustratīva nozīme. (Foto: unsplash.com)

Kazahstānas gaisa telpas izmantošana aviācijas lidojumiem nav droša

Tūrisms
7. janvārī 14:54 2022. gada 7. janvārī 14:54
  Jauns.lv
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA), pamatojoties uz tās rīcībā esošo informāciju, veicot risku novērtējumu, rekomendējusi aviokompānijām atcelt lidojumus uz Kazahstānas lidostām, kā arī izvērtēt Kazahstānas gaisa telpas izmantošanas iespējas pārlidošanas maršrutos uz citām galamērķa lidostām.

CAA secinājusi, ka Kazahstānas teritorijā notiekošie nemieri ar šaujamieroču izmantošanu un konfrontācijas pastiprināšanos rada augstu drošības apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri veic lidojumus uz Kazahstānas lidostām. Vienlaikus, ņemot vērā Kazahstānas teritorijas lielumu, pārlidojot Kazahstānu var rasties problēmas ar rezerves lidlauka izvēli.

CAA, balstoties uz risku novērtējumu, ieteikusi aviokompānijām neveikt lidojumus uz Kazahstānas lidostām un izvērtēt Kazahstānas gaisa telpas izmantošanas iespējas pārlidošanas maršrutos uz citām galamērķa lidostām.

Aviokompānijas var veikt Latvijas valstspiederīgo repatriācijas un evakuācijas reisus iepriekš veicot drošības riska novērtēšanu lidojumam uz izvēlēto lidostu un lidojuma saskaņošanu ar Civilās aviācijas aģentūru.

CAA turpinās veikt pastāvīgu drošības riska novērtējumu par Kazahstānas gaisa telpas izmantošanu.

Citi šobrīd lasa

"Tinderī" iepazītais vīrietis izrādās krāpnieks, kurš izmanto lētticīgas sievietes un prasa viņām naudu 2
Igauņu slēpotāja atsakās no olimpiskajām spēlēm, jo nevēlas būt “tūriste”
"Es izgāzos. Piedodiet!" Kozins par "Panorāmas" sižetu, kurā Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas svilpējus atspoguļoja nevietā 30
Tēmas: Kazahstāna
Pievienot komentāru