Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Auto ziņas: Uzlabo sava auto labsajūtu ziemā

Auto un tehnoloģijas
26. janvārī 07:11 2021. gada 26. janvārī 07:11
  Auto ziņas | Jauns.lv
Ziema ir automašīnām nedraudzīgs gadalaiks. Spēkrati varbūt nebīstas stipra sala, taču to mezgliem netīk temperatūras svārstības, mitrums un pretslīdes reaģenti. Tomēr jābrauc ir. Vislielākajā salā jautājām Bosch Car Service speciālistam - kā pats autovadītājs var uzlabot automašīnas labsajūtu ziemā?

Noteikti no rīta vajadzētu auto iesildīt, lai saeļļojas motors. Tas mašīnai būs labāk. Motoreļļa pa nakti notecējusi karterī, un salā kļuvusi stīgrāka. Paiet ilgāks laiks, kamēr tā sasniedz vitāli svarīgos eļļošanas punktus. Tikpat noderīgi "iekustināt" transmisijas eļļu pārnesumkārbā un citus darba šķidrumus, ko pārvieto sūkņi.

Kvēlsveces

Pirms ziemas vajadzētu pārbaudīt kvēlsveces, vai tās korekti strādā. Tas palīdz iedarbināt mašīnu “mīnusos''. Kā noskaidrojām iepriekšējos Bosch padomos, dažkārt īpašnieks nemaz nezina, ka viena vai vairākas kvēlsveces bojātas. Spirālīte panelī iedegas un nodziest, tātad viss kārtībā. Īstā aina parādās tikai līdz ar pirmo salu.

Vējstikla slotiņas

Sniega tīrāmā slotiņa īstā ziemā ir obligāts atribūts. Bet slotiņu cenas dramatiski atšķiras. Neieteiktu izvēlēties pašas lētākās, jo tām pat mīkstā daļa, kas ir birste, ir diezgan asa. Un mašīnu var saskrāpēt pat ar tiem. Šī iemesla dēļ nav ieteicams slaucīt sniegu ar mājsaimniecības vai celtniecības slotām. Tās paredzētas pavisam citiem uzdevumiem. Ar mīksto daļu tikai virsbūvi, ar kasīkli - tikai stiklus. Ja uz mašīnas ir apledojums, nekādā gadījumā nekasīt nost. Arī stiklu kasīšanai izmantot tikai plastmasas skrāpjus. Kailsalā un pēc atkalām automašīnas neapsnieg, toties pastiprināti apledo. Reizēm tik stipri, ka nelīdz pat vislabākie skrāpji. Tādos gadījumos iesakām lietot speciālus pretapledošanas šķīdumus vai salizturīgu logūdeni. Var tajās pašās pudelītes ieliet logu mazgājamo šķidrumu, kas der līdz mīnus 21 grādam, izsmidzināt, un tas tikpat labi atkausē kā gatavie maisījumi. Bet, ja ziemā braucat reti, un pa rokai nav nekā no nosauktā, derēs vecā labā metode ar atlaižu kartēm!

Citi šobrīd lasa

Atklāta saruna ar Lieni Greifāni. Kāpēc te viņu nesaprata, bet Krievijā novērtē?
"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 4
Ūdens satiksme Rīgā pagaidām uz sēkļa: vai sapnis par moderniem prāmjiem Daugavā jau atmests? 2
Pievienot komentāru

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы