VIDEO: kristīgā kultūra un tūristiem nepieejamās vietas: Cīruļi no Latvijas atklāj tūristiem mazāk zināmās takas Polijā
Polijas ceļojuma noslēgumā Lelde un Ivars Cīruļi, kuri internetā veido raidījumu “Ceļot bez robežām”, turpina izrādīt vecās Eiropas valsts piekrasti.
Cīruļi kaislīgi sportiska, veselīga dzīvesveida entuziasti. Ivars ir 2012. gada pasaules čempions spēka trīscīņā un vairāku pasaules rekordu īpašnieks, savukārt viņa sieva Lelde aizraujas ar fitnesu un pārzina veselīgu un sportisku uzturu.
Abi kopā ir izveidojuši sporta biedrību “Gold Barbell”, kas visā Latvijā organizē dažādus sporta festivālus gan bērniem, gan pieaugušajiem, viņiem ir arī sava privātā sporta bāze Dobelē, kur Cīruļi rīko treniņnometnes, tostarp arī profesionāliem sportistiem.
Cita starpā vērts arī piebilst, ka tieši Ivars Cīrulis Latvijā aizsāka aktīvu pasaulē virālā deju izaicinājuma “Jerusalema” popularizēšanu, kā rezultātā vairākās pašvaldības, Sākot ar Dobeli, metās lielā skaitā izdejot populāro deju, nofilmējot priekšnesumu videoklipus.
Polijas “Svētā liepa” un iezagšanās pamestā sanatorijā
Savā ceļojumu raidījumā “Ceļot bez robežām” Cīruļi skatītājiem izstāsta, ko citās valstīs labāk apmeklēt, ko apskatīt, kur paēst un pats galvenais – cik tas viss maksā.
„Mūs vairāk interesē lietas, kas nav tūrisma ceļvežos, mēģinām satikt interesantus cilvēkus, ielīst aizraujošās vietās. Cenšamies izvairīties no tūristu apsēstiem objektiem, bet atrast kādu īpašu odziņu un tajā padalīties ar skatītājiem. Uzzinu visu informāciju par šo vietu, iepazīstinu skatītājus ar personisko pieredzi, sniedzu padomus,” atklāj Ivars.
Polijas ceļojuma noslēgumā Lelde un Ivars izpēta Polijas piekrastes pilsētu Orlovu un skaistāko valsts baznīcu.
“Nosvinam savu kāzu jubileju vienā no skaistākajiem Sopotas restorāniem “Entrevilles” bet noslēdzošās dienas rītu sākam ar pludmales apmeklējumu (Orlowo), kur ielavāmies pamestā sanatorijā un priecājamies par burvīgajiem skatiem. Bet pa ceļam uz mājām, iebraucam aplūkot Polijas skaistāko baznīcu “Šwieta Lipka”, jeb iztulkojot “Svētā liepa”. Šī baznīca izceļas ar savām kustīgajām ērģeļu detaļām,” raidījuma sērijas aprakstā pauž ceļotāji.