Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Nissan" civilprasībā no Gosna vēlas piedzīt 83,5 miljonus eiro

Bizness un ekonomika
12. februārī 11:27 2020. gada 12. februārī 11:27
  Jauns.lv / LETA
Japānas autobūves uzņēmums "Nissan Motor Co." trešdien tiesā iesniedza civilprasību, lai no bijušā vadītāja Karlosa Gosna piedzītu aptuveni desmit miljardu jenu (83,5 miljonu eiro) zaudējumus, kas radušies pēc vairākus gadus ilgušiem amata pienākumu pārkāpumiem un krāpnieciskām darbībām.

Autoražotājs norāda, ka šie zaudējumi aprēķināti, balstoties uz izdevumiem, ko uzņēmumam radījušas Gosna krāpnieciskās darbības.

"Nissan" savā apsūdzībā norāda, ka Gosns izmantojis ārvalstu rezidenci bez īres maksas, savām privātajām vajadzībām izmantojis uzņēmuma lidmašīnu, veicis maksājumus savai māsai un savam personīgajam advokātam Libānā.

Gosns izmantojis ārvalstu rezidenci bez īres maksas, savām privātajām vajadzībām izmantojis uzņēmuma lidmašīnu, veicis maksājumus savai māsai un savam personīgajam advokātam Libānā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Kompānija skaidro, ka zaudējumu apjoms, visticamāk, palielināsies, un uzņēmums vēlētos arī Gosnu iesūdzēt tiesā par nepamatotiem un apmelojošiem izteikumiem, ko viņš veicis preses konferencē Libānā.

Kā ziņots, Gosns, kurš Tokijā bija atbrīvots pret drošības naudu līdz prāvai saistībā ar apsūdzībām finanšu pārkāpumos, 30.decembrī negaidīti ieradās Libānā.

Gosns 2018.gada novembrī tika apcietināts Japānā, taču pēc atbrīvošanas pret drošības naudu aprīlī viņam tika noteikti būtiski ierobežojumi, tostarp attiecībā uz ceļošanu uz ārvalstīm.

Saistītās ziņas

Gosns paziņo, ka ir nevainīgs un apsūdz "Nissan" vadītājus sazvērestībā 1
"Renault" padome paziņo, ka Gosns saistīts ar aizdomīgiem tēriņiem 11 miljonu eiro apmērā 1
Gosns atbrīvots pret 7,8 miljonu eiro lielu drošības naudu

Brazīlijā dzimušais libāniešu izcelsmes uzņēmējs Gosns tiek apsūdzēts par to, ka slēpis miljoniem eiro vērtus ienākumus, kurus guvis uzņēmumā "Nissan", un par kompānijas līdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām.

Gosnam ir trīs pilsonības - Francijas, Brazīlijas un Libānas.

Citi šobrīd lasa

Jana Duļevska: „Beidzot ir laiks sev, bet ir bažas par nākotni” 5
Publiskās vietās turpmāk drīkstēs doties ne vairāk kā divi cilvēki vai ģimene 17
Uzņēmumā Jelgavā konstatē Covid-19 "perēkli" 9
Tēmas: Japāna
Pievienot komentāru

16-летняя дочь Крутого в микрошортах устроила танцевальный беспредел на карантине

После истории с Лещенко Лера Кудрявцева сдала тест на коронавирус