Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tūristi pilsētā. (Foto: LETA)

Latviju visbiežāk apmeklē Krievijas, Vācijas un Lietuvas tūristi; lietuvieši dienā tērējuši 64 eiro 42

Bizness un ekonomika
6. jūlijā 11:12 2019. gada 6. jūlijā 11:12
LETA
Latviju visbiežāk apmeklējuši tūristi no Krievijas, Vācijas un Lietuvas, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas departamenta "Eurostat" dati par tūrismu 2017.gadā.

No visiem tūristiem, kas apmeklēja Latviju, 10,1% bija Krievijas tūristu, 7,9% - Vācijas un 6,1% - Lietuvas tūristu. Vienlaikus no kopējā tūristu skaita, kas ceļoja pa Latviju, 31,2% bija Latvijas iedzīvotāji.

Kā liecina "Eurostat" dati, Lietuvas tūristi Latvijā uzturējušies vidēji 3,3 naktis, dienā iztērējot 64 eiro, savukārt dati par Krievijas un Vācijas tūristu uzturēšanos un dienas tēriņiem nav norādīti.

"Eurostat" dati atklāj, ka Lietuvu visbiežāk apmeklēja tūristi no Vācijas (6%) un Krievijas (5,5%), kā arī tūristi no citām Eiropas valstīm (6,4%), kas nav ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijā (EBTA), Krievija, Turcija vai Ukraina. Savukārt no kopējā tūristu skaita, kas ceļoja pa Lietuvu, 53,4% bija Lietuvas iedzīvotāji.

Savukārt Igauniju visbiežāk apmeklēja Krievijas (26%), Somijas (7,4%) un Vācijas (4%) tūristi. No kopējā tūristu skaita, kas apceļoja Igauniju, 36,2% bija Igaunijas iedzīvotāji.

ES kontekstā, 2,5% tūristu, kas apmeklēja kādu no ES valstīm, bija no ASV, 2,3% - citām Āzijas valstīm, kas nav Ķīna, Japāna un Koreja, bet 1,4% - no Šveices. No kopējā ES tūristu skaita, kas apmeklēju kādu ES valsti, 85,6% bija ES iedzīvotāji.

Šveices tūristi, ceļojot uz kādu no ES valstīm, ceļojumā pavadīja vidēji 6,5 naktis, dienā tērējot 107 eiro, savukārt dati par ASV un citu Āzijas valstu tūristu uzturēšanās ilgumu un dienas tēriņiem pētījumā nav norādīti.

Citi šobrīd lasa

Vai veselīgs dzīvesveids spēj kompensēt ģenētiku?
Daži nepareizi valkā T kreklus. Šeit padomi, kā to darīt pareizi 11
Šīrans, Švarcenegers un Lopesa labi zina, kas ir trūkums. Viņi reiz bija nabadzīgi
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган хочет сбежать от проблем: она всерьез обдумывает переезд в Африку

Никаких частных самолетов!: Герцогиня Кэтрин и принц Уильям с детьми прилетели в Шотландию бюджетным рейсом