Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
SIA "Merks" priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš piedalās tirdzniecības centra "Akropole" laika kapsulas ar vēstījumu nākamajām paaudzēm svinīgajā ceremonijā. (Foto: LETA)

"Alfa", "Lidl", "Akropole" un citi lieli projekti: būvfirmai "Merks" apgrozījums audzis par 90% 19

Bizness
12. aprīlī 07:44 2019. gada 12. aprīlī 07:44
Jauns.lv / LETA
Būvfirmas SIA "Merks" apgrozījums 2018.gadā sasniedza 144,415 miljonus eiro, kas ir par 90,1% vairāk nekā 2017.gadā, taču kompānijas peļņa samazinājās 6,3 reizes un bija 2,469 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

No kopējā "Merks" apgrozījuma 91% pagājušajā gadā veidoja ēku būvniecība, 7% ieņēmumu saņemti no "Merks" būvēto dzīvokļu pārdošanas, bet 2% veidoja citi ienākumi. Kompānijas apgrozījumā 98% pērn veidoja privāto pasūtītāju projekti.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Merks" 2018.gadā turpināja īstenot vairākus ļoti apjomīgus projektus - daudzfunkcionālā centra "Akropole" celtniecību, tirdzniecības parka "Alfa" paplašināšanu, kā arī multifunkcionālā kompleksa "Z-Towers" pabeigšanas darbus.

Valsts un pašvaldības pasūtījumos lielākais projekts bija Ventspils mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju būvniecība.

Kā nekustamo īpašumu attīstītājs "Merks" 2018.gada sākumā nodeva ekspluatācijā projekta "Gaiļezera nami" pirmās kārtas trīs ēkas ar kopumā 96 dzīvokļiem, bet gada nogalē sāka šī projekta otrās kārtas būvniecību. Tāpat pērn sākta jauna dzīvojamā projekta - "Merks Viesturdārzs" - būvniecība, ko paredzēts īstenot trijās kārtās, kopumā izbūvējot aptuveni 350 dzīvokļu.

Uzņēmums pērn turpināja arī projektu attīstību Lucavsalā un Zaķusalā. Lucavsalas projektā turpinājās darbs ar priekšlikumiem par ēku arhitektūras metu risinājumiem, bet Zaķusalas projektā tika sākta apbūvei nepieciešamās infrastruktūras projektēšana.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka laika posmā no 2018.gada sākuma līdz 2019.gada aprīlim "Merks" noslēgto jauno līgumu apmērs ir 54 miljoni eiro un 95% no jauno noslēgto līgumu apmēra ir ar privātajiem pasūtītājiem. 2018.gada beigās ar projektēšanas un būvniecības līgumiem noslēgto, bet vēl neizpildīto darbu apmērs bija 74 miljoni eiro.

2017.gadā "Merks" strādāja ar 75,965 miljonu eiro apgrozījumu un guva 15,431 miljona eiro peļņu.

"Merks" ir Igaunijas "Merko Ehitus" grupas uzņēmums, viens no vadošajiem būvniecības un nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā.

Citi šobrīd lasa

Video, kurā redzama Merkeles trīcēšana, komentējis britu ārsts: “Tur iemesli noteikti ir nopietnāki par dehidratāciju” 25
Sinoptiķi teju visā valstī izplata oranžo brīdinājumu par laikapstākļiem šovakar 21
Policija atklāj sīkākas detaļas par Bolderājā atrasto nogalināto meiteni - viņa bijusi tikai 15 gadus veca 9
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что сейчас вы здесь": умирающая от рака Александра Яковлева отыграла последний спектакль

Браку герцогини Меган и принца Гарри предрекли скорое крушение 1