Atsevišķās pilsētās apkures cenas šogad būs augstākas
foto: LETA
Bizness un ekonomika

Atsevišķās pilsētās apkures cenas šogad būs augstākas

LETA

Šogad apkures sezonas sākumā tarifus salīdzinājumā ar pagājušā gada septembri palielinājuši četri regulētie komersanti - SIA "Cēsu siltumtīkli", AS "Daugavpils siltumtīkli", SIA "Tukuma siltums" un SIA "Valmieras ūdens", savukārt apkures tarifus samazinājis viens komersants - AS "Rēzeknes siltums", aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Bethere.

Viņa norādīja, ka pēdējā gada laikā pieaugušas dabasgāzes tirdzniecības cenas un mainījušās šķeldas iepirkuma cenas, tomēr, salīdzinot ar 2017.gada septembri, šogad septembrī lielākajai daļai regulēto komersantu tarifi ir palikuši nemainīgi, kamēr nelielai daļai ir vērojams tarifu kāpums vai tarifu samazinājums. Tas nozīmē, ka šī gada apkures sezonas sākums gaidāms bez lielām pārmaiņām.

Vienlaikus SPRK informēja, ka šobrīd regulatorā izskatīšanā ir astoņi siltumenerģijas apgādes komersantu iesniegtie siltumenerģijas tarifu projekti.

Šogad septembra sākumā lielākais siltumenerģijas apgādes tarifa pieaugums gada laikā ir "Valmieras ūdenim" - tarifs palielināts par 32,1%, proti, no 46,98 eiro par megavatstundu (MWh) pērn septembrī līdz 62,08 eiro par MWh šogad. Vienlaikus "Daugavpils siltumtīklu" siltumenerģijas apgādes tarifs palielināts par 17,5% - no 48,97 eiro par MWh līdz 57,55 eiro par MWh, "Cēsu siltumtīklu" tarifs palielināts par 2,6% - no 60,7 eiro par MWh līdz 62,27 eiro par MWh, bet "Tukuma siltumtīklu" tarifs celts par 1,6% - no 50,58 eiro par MWh līdz 51,37 eiro par MWh.

Tajā pašā laikā "Rēzeknes siltumtīklu" siltumenerģijas apgādes tarifs samazināts no 52,42 eiro par MWh līdz 52,14 eiro par MWh.

Pēc SPRK datiem, šajā apkures sezonā augstākais siltumenerģijas apgādes tarifs ir "Cēsu siltumtīkliem" (62,27 eiro par MWh), seko "Valmieras ūdens" (62,08 eiro par MWh) un "Wesemann-Sigulda" (60,92 eiro par MWh), bet zemākie siltumenerģijas apgādes tarifi ir AS "Rīgas siltumam" (44,39 eiro par MWh) un "Aizkraukles siltumam" (44,88 eiro par MWh).

SPRK minēja, ka siltumenerģijas apgādes komersanti, kuriem netika apstiprināti jauni tarifi, noteikta tarifu piemērošanas kārtība iepriekš apstiprinātajiem tarifiem (līdz dabasgāzes tirgus atvēršanai). Ja komersanti neizmantoja atļauju pašiem noteikt siltumenerģijas tarifus, viņi piemēro regulatora apstiprināto tarifu pie dabasgāzes sistēmas operatora pēdējās publicētās dabasgāzes tirdzniecības cenas. Tādējādi salīdzinot šā gada septembra tarifu ar 2017.gada septembra tarifu, tie nemainās. Tas nozīmē, ka jauno apkures sezonu viņi sāk ar nemainīgiem tarifiem līdz brīdim, kad regulatorā tiks iesniegti jauni pieteikumi un pieņemti jauni lēmumi.

Savukārt tie komersanti, kuri iesniedza jaunus tarifus regulatorā līdz ar dabasgāzes izmaksu pieaugumu, iepirktās siltumenerģijas tarifa, šķeldas izmaksu pieaugumu, vai kuriem beidzās elektroenerģijas obligātā iepirkuma atbalsts, apkures sezonu sāk ar tarifu pieaugumu.