Nagļa takšiem uzbrūk bēdīgi slavenās firmas šoferi
Ārzemju viesi bija šokēti, savām acīm redzot „taksistu karus”. Naktī uz 2. septembri Vecrīgā „Rīgas transporta sabiedrības” taksometru šoferi uzbrukuši jaunās taksometru firmas „Baltic Taxi” mašīnai, kur tikko bija iekāpuši pasažieri un pie stūres sēdēja sieviete.
Incidents noticis Smilšu ielas un Meierovica bulvāra krustojumā pie Pulvertorņa. Laimīgā kārtā Pašvaldības policijas Vecrīgas patruļa neilgi pirms pusnakts pamanīja „Baltic Taxi” spēkratu, kuru bija nobloķējuši trīs citi taksometri. Viens no bloķētājiem paspēja aizbraukt, bet pārējos kārtības sargi aizturēja un nodeva Valsts policijai. „Baltic Taxi” automašīnai bija pārdurta riepa, sākts kriminālprocess par tīšu mantas bojāšanu.
Draud zaudēt licenci
SIA „Baltic Taxi” valdes loceklis Jānis Naglis aģentūrai LETA stāsta, ka konkurenti uzbrukuši laikā, kad taksometrā tikko bija iekāpuši angliski runājoši pasažieri. Pie stūres bija jauna sieviete. „Pateicoties tam, ka laimīgas sakritības dēļ tuvumā atradās patruļa, kuras operatīvas rīcības dēļ incidents beidzās ar sadurtu riepu un bez cietušajiem,” teicis Naglis.
„Ja viņi lieto šādas metodes, tad noteikti tuvojas brīdis licences atņemšanai,” atzinis Rīgas Domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Zaržeckis. Šo incidentu varētu izskatīt nākamajā komisijas sēdē.
No Bolderājas līdz centram 290 latu
„Rīgas Transporta sabiedrībā” no komentāriem kasjauns.lv strikti atteicās. Sieviete, kas pacēla tālruņa klausuli, pat vēl nezinot jautājumu, uzsvērti runāja tikai krievu valodā un pavēstīja: „Neko par to nezinām, nekādas oficiālas sūdzības mums nav izteiktas.”
„Rīgas transporta sabiedrība” jau ir izcēlusies ar sliktu slavu un pēc tūristu apkrāpšanas saņēmusi komisijas brīdinājumu. Policijā ir sākts kriminālprocess par krāpšanu, kad augustā taksists Aleksandrs par braucienu no Bolderājas līdz Rīgas centram no Vācijas tūristiem pieprasījis 290 latus. Kad ārzemnieki nevēlējās maksāt tādu summu, taksists draudējis vienu no braucējiem ņemt par ķīlnieku, atņēmis makus un telefonus. Ārzemnieki piekāpās un samaksāja, bet pēc tam vērsās policijā.
Neticami, bet izblēdīto naudu atdeva
Firmā žēlojas par „nomelnošanas kampaņu”, savukārt šo rindu autors var padalīties pieredzē ar „Rīgas transporta sabiedrības” biznesa kultūru. Pirms trim gadiem, atgriezies dzimtenē, pie lidostas iesēdos tieši šī uzņēmuma taksometrā. Jau pirmajās minūtēs kļuva skaidrs, ka skaitītājs nedarbojas atbilstoši norādītājiem tarifiem — ik sekundi notikšķēja vismaz pa santīmam. Taksists uz jautājumiem izlikās, ka viss kārtībā. Saprotot, ka pat ar 15 latiem līdz Ķengaragam nepietiks, izkāpu pie Lāčplēša ielas uzreiz aiz Salu tilta. Skaitītājs rādīja jau 14 latus ar santīmiem, ko taksists saņēma, bez neviena santīma dzeramnaudā.
Iegaumējis viņa vārdu un taksometra numuru, mājās nokļuvu ar trolejbusu. Datorā kartē izmērītais ar „taksi” nobrauktais attālums bija apmēram desmit kilometri, kas, pēc tarifa, atbilda septiņiem latiem. Sazvanītais Domes licencēšanas komisijas pārstāvis nemaz nebija pārsteigts par šīs firmas šofera izdarībām, bet diemžēl bija piemirsies paņemt čeku. Ideju zvanīt firmai viņš vērtēja kā bezjēdzīgu: „Viņi tur par jums pasmiesies.”
Un te seko neparastākais. „Rīgas transporta sabiedrībai” piezvanīju, kāda kundze pat izgāja no sapulces, uzklausīja, atvainojās un sazinājās ar šoferi. Pēc 20 minūtēm viņš piebrauca pie mājas un personiski atdeva izblēdītos septiņus latus. Jautāts, vai bija vērts, puisis bezsakarīgi klāstīja, ka ir no Daugavpils, tikai otro dienu Rīgā. Atliek ieteikt Ekonomikas policijai un Domes licencētājiem rūpīgi pārbaudīt, kādi knifi slēpjas šīs un arī citu taksometru firmu skaitītājos.
Māris Puķītis/Foto:LETA