Cilvēki sūdzas par kolektīvās iepirkšanās portāliem
Bizness un ekonomika

Cilvēki sūdzas par kolektīvās iepirkšanās portāliem

Jauns.lv

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) saņēmis divas oficiālas sūdzības un vairākas e-pasta vēstules ar pretenzijām pret kolektīvās iepirkšanās portāliem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PTAC pārstāve Ilze Žunde.

Patlaban sākta divu interneta lapu izvērtēšana un konstatēts, ka nav sniegta informācija par vietnē piedāvāto informācijas sabiedrības pakalpojumu sniedzēju, arī kontaktinformācija, nav informācijas par to, vai norādītajās cenās iekļauti nodokļi un citas izmaksas, nav informācijas par atteikuma tiesībām, nav nodrošināta iespēja saglabāt distances līguma noteikumus, stāstīja Žunde, norādot, ka attiecīgajiem kolektīvās iepirkšanās portāliem izteikts aicinājums novērst pārkāpumus, pagaidām nepiemērojot sodu.

"Līdz šim vērtēti nedaudzi no šiem portāliem, tāpēc nevaram pateikt, vai un kā tie ievēro normatīvo aktu prasības, bet līdz šim atsevišķos portālos jau esam konstatējuši pārkāpumus," atzina Žunde.

Pēc viņas teiktā, oficiālas sūdzības bijušas par to, ka portālā "www.perkamkopa.lv" sniegtajā piedāvājumā iegādāties mēneša abonementu ar 50% atlaidi nav iekļauta informācija, ka jāiegādājas vēl arī kluba klienta karte par diviem latiem, lai izmantotu konkrēto piedāvājumu. Konstatētais pārkāpums ir maldinošs noklusējums komercpraksē, ko īstenojis attiecīgais pakalpojuma sniedzējs, nevis portāls, kas piedāvā izmantot komersantiem platformu ar kolektīvā iepirkšanās konceptu.

Otrajā lietā sūdzība ir par to, ka netiek atmaksāta nauda par ar kupona starpniecību iegādāto preci.

Visvairāk patērētāju pretenzijas saistītas ar to, ka patērētāji nevar īstenot atteikuma tiesības, pārdevējs atsakās atmaksāt naudu, nav sniegta informācija par informācijas sabiedrības pakalpojuma sniedzēju, kā arī par piedāvājumiem sniegta maldinoša informācija.

Kolektīvās iepirkšanās portāliem saistošas ir Patērētāju tiesību aizsardzības likuma, Informācijas sabiedrības pakalpojuma likuma, Ministru kabineta "Noteikumu par distances līgumu", Ministru kabineta "Noteikumu par distances līgumu par finanšu pakalpojumu sniegšanu", kā arī Negodīgas komercprakses aizlieguma likuma prasības.

Kā ziņots, pēdējā gada laikā Latvijā darbu sākuši vairāki kolektīvās iepirkšanās portāli, tostarp "PērkamKopā.lv", "KopāLētāk.lv", "CityLife.lv", "Cherry.lv", "Superakcijas.lv" u.c.

LETA