Bizness un ekonomika

Latgalē attīsta radošās industrijas

Jauns.lv

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstīto Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu, Latgales Plānošanas reģions (LPR) sekmīgi attīsta radošās industrijas Latgalē, informēja LPR administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne.

Lai nodrošinātu pieredzes apmaiņu, veicinātu mākslas un dizaina nozaru attīstību, kā arī sekmētu dizaina produktu komercializāciju, projekta gaitā tiks organizētas trīs dažādas izstādes: "Mākslas/dizaina", "Video/skaņu mākslas" un "Fotografēšanas".

Lai apzinātu šajās jomās darbojošos uzņēmējus un izglītības programmu piedāvājumu, kā arī lai noteiktu Latgalē nozares ar lielāko attīstības potenciālu, LPR piedalīsies arī pētījumā par audiovizuālās mākslas, multimediju, dizaina un citu radošo industriju attīstību Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijās. Projekts paredz arī radošo industriju materiālā nodrošinājuma uzlabošana dažās Latgales mākslas skolās, iegādājoties grāmatas, kā arī aprīkojot telpas atbilstoši radošo darbnīcu vajadzībām.

Projekta "Radošo industriju attīstība Latvijas-Lietuvas pierobežas reģionos" mērķis ir radīt labvēlīgu vidi radošo industriju attīstībai, tādējādi veicinot uzņēmējdarbību, kas balstīta uz jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanu un radošu ideju novešanu līdz ražošanai. Projekta mērķauditorija ir profesionālās mākslas un mūzikas izglītības iestādes, to darbinieki un pedagogi, skolēni un studenti, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī citi interesenti.

Radošās industrijas ir tautsaimniecības nozares, kas balstās uz individuālo vai kolektīvo radošumu, prasmēm un talantu un spēj celt labklājību un radīt darba vietas, radot un izmantojot intelektuālo īpašumu. Radošās industrijas rada, attīsta, ražo, izmanto, izrāda, izplata, saglabā produktus, kam piemīt ekonomiska, kultūras un izklaides vērtība.

Kopumā projektā darbojas 16 partneri: Kurzemes, Zemgales un Latgales plānošanas reģioni, Jelgavas un Ventspils pašvaldības, Aizkraukles, Kuldīgas, Rundāles un Ozolnieku novada pašvaldības, kā arī Liepājas un Pļaviņu Mākslas skolas. Savukārt Lietuvas pusi projektā pārstāv Šauļu reģiona Attīstības aģentūra, Klaipēdas universitāte, Birštonas pašvaldība, Rokišķu Jauniešu centrs un Visaginas Bērnu centrs.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 189 592 eiro (832 714 lati), no tiem - 998 977 eiro (699 283 lati) ir ERAF atbalsts. Latgales plānošanas reģiona izmaksas ir 100 000 eiro (70 000 latu), no kuriem 85 000 eiro (59 500 lati) ir ERAF līdzfinansējums. Projekts ilgs līdz 2012.gada 30.aprīlim.

LETA

Tēmas