Kad visas maiznīcas viņu atraidīja, meitene ar Dauna sindromu atvēra pati savu veikalu. FOTO
Kolete Divoto cepa cepumus saviem draugiem un ģimenei kopš bērna kājas. Meitene bija pārliecināta, ka viņas vieta ir virtuvē. Kad Kolete sasniedz 22 gadu vecumu, viņa sāka pieteikties darbā visās Bostonas maiznīcās.
Divito vienu pēc otra piedzīvoja sāpīgus noraidījumus.
"Daudzi darba intervijās teica, ka esmu tiešām jauka, bet ne piemērota viņiem," intervijā atklāja Kolete. "Tas bija tiešām sāpīgi un jutos ļoti atstumta."
Divito sāka apjaust savu Dauna sindromu, un prātoja, vai tas bija īstais iemesls, ka viņa nespēja atrast darbu. Par spīti noraidījumiem, viņa nolēma neļaut tiem traucēt īstenot savu aizraušanos.
Ar mātes un māsas palīdzību, viņas trijatā dibināja uzņēmumu, ko nosauca par "Collettey's".
Pēc tam, kad vietējās ziņas parādīja sižetu par Koleti, pasūtījumi no uzņēmumiem sāka birt viens pēc otra.
"Mana lielākā veiksme līdz šim ir mana uzņēmuma izaugsme, un tas nozīmē, ka varu pieņemt darbā cilvēkus - gan bez, gan ar invaliditāti," stāsta Divito.
Koletes Divito cepumu ceptuve
Koletes māte Rozmarija, kura ticēja meitas talantam, skaidro, ka nekad nav redzējusi viņā kādu trūkumu. "Es viņā nekad nesaskatīju nekādus ierobežojumus," viņa stāsta. "Es tikai teicu, ka mums katram ir kas tāds, kas mums padodas vislabāk, un arī tas, kas mums nesanāk. Ikvienam ir stiprās un vājās puses. Mēs uz tām nekoncentrējamies."
Divito ir arī kāds īpašs vēstījums cilvēkiem, kas grib dzīvē sasniegt mērķi.
"Nekad nepadodieties! Neļaujiet citiem jūs skumdināt vai likt justies noraidītiem. Saglabājiet motivāciju un sekojiet savam sapnim."
Kasjauns.lv / Foto: Collette Divitto