Bizness un ekonomika

Ilze Viņķele: problēmas "Liepājas metalurgā" ir risināmas

Jauns.lv

Ir skaidrs, ka problēmu loks AS "Liepājas metalurgs" ir plašāks nekā obligātā iepirkuma komponente, tomēr problēmas ir risināmas, šodien pēc tikšanās ar "Liepājas metalurga" arodbiedrības un akcionāru pārstāvjiem pastāstīja labklājības ministre Ilze Vinķele (V).

Kā pastāstīja Viņķele, viņa uzklausījusi akcionāru un arodbiedrības bažas par uzņēmuma turpmāko attīstību un secinājusi, ka risinājumam, kas ļautu mazināt sarežģījumus uzņēmumā, ir divi virzieni - elektroenerģijas sadaļa un akcionāru savstarpējās attiecības.

Lai gūtu skaidrāku priekšstatu par situāciju uzņēmumā Labklājības ministrijas (LM) atbildības jomā, Viņķele nākamnedēļ, visticamāk, trešdien, iecerējusi vēlreiz doties uz Liepāju, lai tiktos ar uzņēmuma kolektīvu.

Kā ziņots, metalurģijas uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" strādājošie pieprasa tikšanos ar četriem Latvijas valdības ministriem, lai uzklausītu ministru paskaidrojumus par valsts nostāju metalurģijas nozares saglabāšanā un par metalurģijas nozarē strādājošo labklājību, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja metalurgu arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava.

"Ņemot vērā izveidojušos situāciju - Latvijas valdības pieņemto lēmumu dēļ nekontrolējami pieaug maksa par zaļās enerģijas obligāto iepirkumu, kas patlaban apdraud metalurģijas nozares pastāvēšanu Latvijā un līdz ar to visus 2300 "Liepājas metalurgā" strādājošos, metalurgu arodbiedrība aicina nākamās nedēļas laikā uz tikšanos metalurģijas ražotnē Liepājā ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, tieslietu ministru Jāni Bordānu (VL-TB/LNNK), labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) un finanšu ministru Andri Vilku (V), lai uzklausītu paskaidrojumus par valsts nostāju metalurģijas nozares saglabāšanā un metalurģijas nozarē strādājošo labklājību," uzsver Grava.

Jau ziņots, ka AS "Liepājas metalurgs" valde pagājušajā nedēļā nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS "Latvenergo" obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem.

"Saprotam, ka tas ir nesmuks gājiens, bet mums nav citas izvēles," tā otrdien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē, paziņojot par nolemto, sacīja "Liepājas metalurga" valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs.

Savukārt uzņēmuma galvenā ekonomiste Benita Imbovica atzina, ka augošais OIK maksājums uzņēmumu "tiešām ved uz bankrotu", tāpēc nolemts samaksāt nevis "Latvenergo", bet piegādātājiem.

LETA