G7 valstis vienojas turpināt apjomīgu banku sistēmas reformas
Pasaules septiņu industriāli attīstītāko valstu grupas G7 finanšu ministri un centrālo banku vadītāji nedēļas nogalē notikušajā sanāksmē vienojušies turpināt īstenot reformas banku sektorā, lai pasargātu nodokļu maksātājus no banku problēmu radītās ietekmes.
Tāpat G7 valstis paudušas atbalstu Japānas pūliņiem veicināt ekonomikas atveseļošanu.
G7 valstu finanšu ministri un centrālo banku vadītāji no jauna apstiprināja "savu apņemšanos uzticīgi īstenot G20 norunātās reformas finanšu sektora regulēšanai", sestdien paziņoja Lielbritānijas finanšu ministrs Džordžs Osborns, kurš vadīja šo sanāksmi. "Ir svarīgi ātri pabeigt mūsu darbu, lai nodrošinātu to, ka neviena banka nav pārāk liela, lai ļautu tai bankrotēt."
"Mums nepieciešams katram savā valstī ieviest pasākumus, lai risinātu banku problēmas un pasargātu nodokļu maksātājus, un to darītu globāli saskanīgā veidā," uzsvēra Osborns.
Viņš arī norādīja uz nepieciešamību realizēt pasākumus, lai nodrošinātu pastāvīgu reformu īstenošanu attiecībā uz atvasinātajiem finanšu instrumentiem un tā dēvētajiem ēnu banku pakalpojumiem.
Tāpat sanāksmē tika izteikts atbalsts Japānas valdības īstenotajiem pūliņiem pārtraukt 15 gadus valstī ilgušo deflāciju. Pēc premjerministra Sindzo Abes rekomendācijām Japānas Centrālā banka aprīlī ieviesa vērienīgus monetārās stimulēšanas pasākumus, kas izraisīja jenas vērtības kritumu, tādējādi sniedzot atbalstu valsts eksporta sektoram.
Lai arī vairums valstu kritizējušas Japānas monetāro politiku saistībā ar jenas kritumu, G7 izrādījušas iecietību pret valsts atveseļošanas stratēģiju.
Japānas finanšu ministrs Taro Aso pēc sanāksmes pavēstīja, ka valsts par tās nesenajām darbībām nav tikusi kritizēta un G7 izpratne par Japānas politikām ir uzlabojusies.
Osborns piebilda, ka G7 arī vienojušās par nepieciešamību īstenot strukturālās reformas, lai veicinātu konkurētspēju un izaugsmi, tostarp jaunus tirdzniecības līgumus un pasākumus nodarbinātības palielināšanai.
LETA, Foto: AFP/LETA