Anonymous zaudē četrus kareivjus-hakerus
Ne vienai vien kompānijai, uzņēmumam un valsts organizācijai nācies sastapties ar šo vizuālo vēstījumu savā interneta mājas lapā. Tagad četriem šīs “gleznas” autoriem nāksies stāties tiesas priekšā.
Auto un tehnoloģijas

Anonymous zaudē četrus kareivjus-hakerus

Jauns.lv

Ja jau slepenā hakeru brālība Anonymous sevi dēvē par brīvības kiberarmiju, tad attiecīgi visi tās dalībnieki ir armijas kareivji. Četri no tiem nu atrodas mājas arestā. Pagaidām…

Hakeru brālība Anonymous plašāku atpazīstamību ieguva 2010. gadā, kad slepenās organizācijas dalībnieki veica masveida uzbrukumus organizāciju un uzņēmumu interneta resursiem.  Paši Anonymous pozicionē sevi kā cīnītājus par vārda un saziņas brīvību internetā.

Pēc plašas Itālijas policijas un citu tiesībsargājošo orgānu operācijas, ko nodēvēja par “Tango Down”, aizturēja četrus iespējamos Anonymous dalībniekus. Operācijas gaitā tika veikti vairāki desmiti kratīšanu visā Apenīnu pussalā. Romas policija šādas “raganu medības” sarīkoja pēc tam, kad nezināmi virtuālie ļaundari veica uzbrukumus gan uz valdības, gan Vatikāna interneta resursiem. Par noziedzīgajiem nodarījumiem Romas policija aizdomās turēja tieši Anonymous. Tad nu līdz tiesas spriedumam četriem Anonymous dalībniekiem noteikts mājas arests.

Atgādināsim, ka Anonymous “labo darbu” sarakstā ir uzbrukums Ziemeļkorejas lapām sociālajos tīklos Twitter un Flickr, kur virtuālie brīvības cīnītāji izvietoja, viņuprāt, smieklīgas bildītes. Pirms dažām dienām tika veikts vēl viens uzbrukums Ziemeļkorejai. Šoreiz tā bija radiostacijas “Korejas Balss” mājas lapa, kurā pašā vidū parādījās uzraksts “UZLAUZTS”.

No Anonymous cietusi arī Amerikas kriminālsodu komisija un Meksikas aizsardzības ministrija.

Anonymous gan nav vienīgā hakeru brālība, kuru biedriem nāksies stāties tiesas priekšā. Pirms dažām dienām par saviem nodarījumiem nācās atbildēt četriem LulzSec grupas biedriem. Viņiem reālus cietumsodus piesprieda Londonas Karaliskā tiesa. Un bija arī par ko – personiskās informācijas zādzība vairākiem miljoniem interneta lietotāju, uzbrukums Sony 2011. gadā, kas radīja kompānijai ap 100 000 dolāru zaudējumu un vēl citi “labie darbiņi”.