Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Lattelecom" apsver Pirmā Baltijas kanāla iegādi. VIDEO

Bizness un ekonomika
2013. gada 8. septembrī 21:23 2013. gada 8. septembrī 21:23
 
Telekomunikāciju uzņēmuma "Lattelecom" padome izskatījusi iespēju iegādāties holdingu "Baltijas mediju alianse" (BMA), kuram pieder "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK), kā arī vairāku Krievijas kanālu retranslēšanas tiesības trīs Baltijas valstīs, svētdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Konkrēts lēmums gan vēl nav pieņemts.

Kā norāda raidījums, holdings Latvijā ieņem ap 30% televīzijas reklāmas tirgu, kā arī izdod avīzes.

Vairāki avoti "De facto" neoficiāli apstiprinājuši, ka iniciatīva iespējamam darījumam, kura vērtība varētu būt daži desmiti miljoni latu, varētu nākt no holdinga īpašnieku puses.

BMA līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs jebkādus komentārus ar preses sekretāra starpniecību sniegt atteicies. Tāpat no sniegt komentārus atteicās "Lattelecom" vadība.

Informēti par procesu ir vairāki valdības ministri. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts apstiprinājis, ka netieši dzirdējis par "Lattelecom" ideju iegādāties BMA holdingu. "Man nav bijusi nedz vajadzība , nedz vēlme iedziļināties, jo es neuzskatu, ka tas ir nonācis tādā gatavības stadijā," sacīja Pavļuts.

"Šeit ir divas puses. Ir jautājums par biznesa iespējām, jo jāzina, vai tiešām "Lattelecom", iegādājoties holdingu, iegādājas preci vai tikai ārējo čaulu. Otrs - es domāju, ka vienmēr ir labāk, ja tās institūcijas, kas šeit kaut ko retranslē vai rada, pieder uzņēmumiem, kas ir Latvijas uzņēmumi, vai vismaz demokrātisku valstu īpašumā, jo tas dod vismaz iespēju nevis valstij, bet pašiem sevi labāk kontrolēt," sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

"Lattelecom" pērk Pirmo Baltijas kanālu?

Kā ziņots, saskaņā ar BMA 2012.gada konsolidētā pārskata datiem kompānijas apgrozījums pērn bijis 14,7 miljoni latu, kas ir par 11% lielāks nekā 2011.gadā. Uzņēmuma peļņa pārskata gadā bija 46 000 latu. Tas ir nedaudz vairāk nekā 2011.gadā, kad peļņa sasniedza 43 000 latu.

Mediju holdingā BMA ietilpst 11 struktūrvienības trīs Baltijas valstīs, tas ir viens no lielākajiem mediju koncerniem Baltijā. BMA centrālais birojs atrodas Rīgā, bet pārstāvniecības - Viļņā un Tallinā.

Būtiskāko ieņēmumu daļu veido trīs kompānijas darbības virzieni - reklāmas izvietošana televīzijā un presē, BMA pārstāvēto TV kanālu izplatīšana ciparu un kabeļoperatoru maksas tīklos, kā arī ieņēmumi no izdevējdarbības.

Nozīmīgākais BMA uzņēmējdarbības virziens ir televīzija. Starp BMA pārstāvētajiem medijiem ir TV kanāli PBK, "REN TV Baltija"/Estonia/Lietuva", "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls", "NTV Mir Baltic/Lietuva", kā arī nedēļas laikraksts "MK Latvija". BMA televīzijas kanālu skatīšanas laika daļa starp komerckanāliem visā skatītāju auditorijā pārskata periodā Latvijā bija 28%, Igaunijā - 19% un Lietuvā - 12%. Savukārt krievvalodīgajā skatītāju daļā, kas veido BMA pārstāvēto kanālu pamatauditoriju, šie rādītāji vidēji Baltijā kopumā bija 50%. Mediju pētījumu dati apliecināja, ka krievu valodā iznākušais laikraksts "MK Latvija" 2012.gadā stabili saglabāja pirmo vietu pēc viena numura vidējās auditorijas Latvijas krievvalodīgo laikrakstu vidū, iepriekš informēja BMA pārstāvis Edžus Vējiņš.


LETA/ Video: LTV Video / Foto: Ieva Lūka/ LETA
Pievienot komentāru