ASV runā konkrēti: Putins var zaudēt bagātības un prestižo vietu G8 grupā
ASV valsts sekretārs Džons Kerijs svētdien asiem vārdiem brīdināja Krieviju, ka, realizējot militāru iejaukšanos Ukrainā, tā riskē zaudēt savu vietu prestižajā pasaules astoņu attīstītāko valstu grupā (G8).
Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam "nebūs G8 samits Sočos, viņš pat var vairs neatrasties starp G8 valstīm, ja šis turpināsies. Viņu var sagaidīt Krievijas biznesa līdzekļu iesaldēšana, Amerikas uzņēmēji var aiziet, var notikt rubļa tālāka vērtības krišanās”, brīdināja Kerijs. "Krievija patlaban lieto 19. gadsimta metodes," televīzijas CBS pārraidē "Face of Nation" sacīja Kerijs.
"Tam var būt dārga cena. ASV ir vienotas, Krievija ir izolēta. Tā nav spēka pozīcija," norādīja ASV valsts sekretārs.
ASV, Lielbritānija un Francija jau paziņoja, ka tās pārtrauc gatavošanos jūnijā Sočos paredzētajai G8 valstu sanāksmei.
"Ja Krievija vēlas būt G8 valsts, tai jāuzvedas kā G8 valstij. G8 un vēl vairākas valstis ir gatavas spert stingrus soļus, lai izolētu Krieviju saistībā ar šo invāziju. Viņi ir gatavi ieviest sankcijas, viņi ir gatavi izolēt Krievijas ekonomiku, rubļa vērtība jau krītas," sacīja Kerijs.
Kasjauns.lv jau rakstīja, ka ASV prezidents Baraks Obama telefonsarunā aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu mazināt saspīlējumu Krimā, liekot Krievijas spēkiem atgriezties bāzēs, un atturēties no to izmantošanas citur Ukrainā.
Obamas un Putina telefonsaruna sestdienas vakarā, kas notika pēc ASV iniciatīvas, ilgusi pusotru stundu.
Savukārt Putins šajā sarunā uzsvēris, ka Krievijai ir tiesības aizstāvēt savas intereses un krievvalodīgos iedzīvotājus.
"Prezidents Obama paudis dziļas bažas par to, ka Krievija nepārprotami pārkāpj Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, tādējādi pārkāpjot starptautiskās tiesības, tostarp Krievijas saistības saskaņā ar ANO hartu un 1997.gada līgumu par militārajām bāzēm ar Ukrainu, un rīkojoties neatbilstoši 1994.gada Budapeštas memorandam un Helsinku noslēguma aktam. Savienotās Valstis nosoda Krievijas militāro intervenci Ukrainas teritorijā," sacīts pēc telefonsarunas izplatītajā Baltā nama paziņojumā.
"Savienotās Valstis aicina Krieviju mazināt saspīlējumu, dodot rīkojumu saviem spēkiem Krimā atgriezties bāzēs un atturoties no jebkādas iejaukšanās citur Ukrainā," piebilsts ASV paziņojumā.
"Prezidents Obama teicis prezidentam Putinam, ka, ja Krievijai ir bažas par attieksmi pret etniskajiem krieviem un [etniskajām] minoritātēm Ukrainā, tad piemērotais veids, kā rīkoties, ir mierīgi, tieši kontaktējoties ar Ukrainas valdību un nosūtot starptautiskos novērotājus Apvienoto nāciju Drošības padomes vai Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārraudzībā," sacīts Baltā nama paziņojumā.
Pie Krievijas vēstniecības Latvijā protestē pret Krievijas agresiju Ukrainā
Protestējot pret Krievijas parlamenta 1.marta lēmumu atļaut Krievijai ievest savu karaspēku Ukrainas teritorijā, svētdien, 2. martā Rīgā, pie Krievijas vēstniecības, ...