2050.gadā Lielbritānijā pašu britu būšot mazāk nekā cittautiešu
Puse etnisko minoritāšu pārstāvju dzīvo lielpilsētās Londonā, Mančesterā un Birmingemā.
Pasaulē

2050.gadā Lielbritānijā pašu britu būšot mazāk nekā cittautiešu

Jauns.lv

Ja pašreizējās tendences Lielbritānijas iedzīvotāju sastāva pārmaiņās turpināsies, tad 2050.gadā gandrīz trešdaļa valsts iedzīvotāju būs etnisko minoritāšu pārstāvji, liecina otrdien publicēts pētījums.

2050.gadā Lielbritānijā pašu britu būšot mazāk nek...

Zinātnieku grupas "Policy Exchange" veiktajā pētījumā konstatēts, ka etnisko minoritāšu pārstāvju skaits pieaug daudz straujāk nekā balto britu skaits un Lielbritānijas iedzīvotāju sastāvs radikāli mainās.

Piecas lielākās etnisko minoritāšu grupas - indieši, pakistānieši, bangladešieši, melnādainie afrikāņi un melnādainie ieceļotāji no Karību jūras reģiona - ar astoņiem miljoniem cilvēku pašlaik sastāda 14% no Lielbritānijas iedzīvotāju skaita.

Šo etnisko minoritāšu pārstāvju skaits pēdējo 10 gadu laikā ir divkāršojies, bet balto iedzīvotāju skaits ir maz mainījies.

Puse etnisko minoritāšu pārstāvju dzīvo lielpilsētās Londonā, Mančesterā un Birmingemā, konstatējuši pētījuma autori, analizējot tautas skaitīšanu, aptauju un citus datus.

Pētījumā konstatēts, ka etnisko minoritāšu kopienās bezdarba līmenis ir divreiz augstāks par valstī vidējo, izņemot indiešu kopienu, kuras locekļiem ir labāka kvalifikācija. Tendence turpināt oficiālu izglītošanos pēc 16 gadu vecuma sasniegšanas šajās kopienās tomēr ir izteiktāka nekā balto britu vidū.

Pētījumā arī konstatēts, ka visas etnisko minoritāšu kopienas neatkarīgi no to locekļu vecuma vai sociālā stāvokļa vairāk atbalsta opozīcijā esošo Leiboristu partiju nekā premjerministra Deivida Kamerona pārstāvēto Konservatīvo partiju.

BNS, Foto: shutterstock