Džonsons: divu valstu risinājuma alternatīva ir Izraēlas "aparteīds"
Alternatīva divu valstu risinājumam Izraēlas un palestīniešu konfliktā ir aparteīda sistēma, intervijā Izraēlas laikrakstam "The Jerusalem Post" ceturtdien paziņoja Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.
Džonsons bija devies 24 stundu vizītē uz Izraēlu un palestīniešu teritorijām, paužot atbalstu Izraēlas drošībai, bet arī kritizējot tās kolonistu apmetņu būvniecību okupētajā Rietumkrastā.
"Jums ir jāpanāk divu valstu risinājums, citādi jums būs sava veida aparteīda sistēma," viņš uzsvēra intervijā laikrakstam "The Jerusalem Post".
Starptautiskās sabiedrības mērķis ir divu valstu risinājums, kas paredz izveidot palestīniešu valsti, kas dzīvos mierā ar Izraēlu.
Uzturoties Rāmallā, Rietumkrastā, Džonsons trešdien uzvēra, ka britu valdības pozīcija nav mainījusies, un tā joprojām iestājas par divu valstu risinājumu.
Starptautiskā sabiedrība uzskata ebreju kolonistu apmetņu būvniecību Rietumkrastā par milzīgu šķērsli mieram.
Netanjahu valdībā, kas tiek uzskatīta par vislabējāko Izraēlas vēsturē, ir politiķi, kas iestājas par vismaz daļēju Rietumkrasta aneksiju.
Tiekoties ar Netanjahu, Džonsons trešdien uzsvēra Lielbritānijas stingro atbalstu Izraēlai, tomēr pieminēja arī kolonistu apmetņu būvniecību.
"Izraēlai pirmām kārtām ir pilnīgas tiesības dzīvot drošībā, un Izraēlas tauta ir pelnījusi būt droša no terorisma," paziņoja ministrs.
"Protams, mums arī jācenšas aizvākt tādi miera un progresa šķēršļi kā apmetnes," piebilda Džonsons.
ASV prezidents Donalds Tramps ir raisījis bažas par Vašingtonas iestāšanos par šādu risinājumu, jo februārī, Baltajā namā tiekoties ar Netanjahu, viņš pieļāva arī vienas valsts risinājumu, ja tas novedīs pie miera.
Palestīnieši bažījas, ka vienas valsts gadījumā ebrejiem un arābiem nebūs vienādas tiesības, un vairāki augsta ranga palestīniešu līderi ir brīdinājuši, ka tas radīs "aparteīdu".