Briselē pie Ebreju muzeja nošauti 4 cilvēki, viņu vidū izraēliešu pāris
Bojāgājušo skaits sestdien notikušajā apšaudē Ebreju muzejā Beļģijas galvaspilsētā Briselē ir pieaudzis līdz četriem cilvēkiem, jo svētdien nomira šajā uzbrukumā smagi ievainots vīrietis, paziņoja Beļģijas Līgas pret antisemītismu līderis Žoels Rubinfelds.
Ievainotais vīrietis, kurš bija nedaudz vecāks par 20 gadiem un strādāja muzejā par reģistratoru, nomira no ievainojumiem svētdienas pēcpusdienā. Ir ziņots, ka viņš bijis Beļģijas pilsonis.
Ebreju muzejā Briselē tika nošauti arī divi Izraēlas tūristi un šī muzeja darbiniece Francijas pilsone.
Beļģijas prokuratūra svētdien paziņoja, ka par šo uzbrukumu neviens nav uzņēmies atbildību un vēl nav pamata apgalvojumiem, ka šis uzbrukums bijis terorisma vai antisemītisma akts.
Kāds vīrietis piebrauca pie muzeja, iegāja tajā, atklāja uguni un pēc tam aizbēga. Beļģijas policija, kas vēl meklē šo uzbrucēju, svētdien publiskoja uzbrukuma videoierakstu.
Ierakstā redzams, ka aizdomās turētais zilā kreklā ar saulesbrillēm un cepuri ienāk muzejā, nesot divas somas, izvelk automātu, šauj ar to cauri durvīm un pēc tam aiziet no notikuma vietas.
Uzbrukumu nosodīja Eiropas augstākās amatpersonas, kā arī Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, kurš sacīja, ka tas ir "rezultāts pastāvīgai kūdīšanai pret ebrejiem un viņu valsti". Arī Francijas prezidents Fransuā Olands svētdien paziņoja, ka nav šaubu par šī uzbrukuma "antisemītisko raksturu".
Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Lībermans uzbrukumā vainoja "pretizraēlisku un antisemītisku kūdīšanu, kas izpaudusies aicinājumos boikotēt Izraēlas produkciju". Viņš atsaucās uz palestīniešu vadītu boikota kampaņu pret lauksaimniecības produkciju, kas saražota Jordānas rietumkrasta ebreju apmetnēs.
Beļģijas iekšlietu ministre Žoela Milkē paziņoja, ka vēl ir pāragri pateikt, vai šis uzbrukums bijis antisemītisks, bet "ir stiprs pamats šādam pieņēmumam", ņemot vērā uzbrukuma mērķi.
Šis bija pirmais uzbrukums ar cilvēku upuriem kādam Beļģijas ebreju centram kopš astoņdesmito gadu sākuma. Beļģijā ir 40 tūkstoši ebreju, no kuriem apmēram puse dzīvo Briselē.
BNS, ekrānuzņēmums no video