Sankciju sekas: vai veikalu plaukti Maskavā patiešām ir tukši? FOTO
Maskaviete veikalā izvēlas desu.
Pasaulē

Sankciju sekas: vai veikalu plaukti Maskavā patiešām ir tukši? FOTO

Jauns.lv

(Papildināta 17:04) Pēc tam, kad Krievija noteica embargo lielākajai daļai Eiropas Savienības dalībvalstu, izskanēja runas, ka visvairāk no tā cietīs pati Krievija, parastie pilsētu iedzīvotāji, kuri vairs nevarēs veikalā nopirkt to, ko grib, sevišķi tas attiecas uz gaļas produktiem. Fotoaģentūra "Reuters", viesojoties lielveikalā Maskavas centrā, tukšus plauktus nav fiksējusi.

Sankciju sekas: vai veikalu plaukti Maskavā patieš...

Veikalu tīkls "Auchan" ir zemo cenu veikals. Pēc sankciju noteikšanas plaukti veikalos nav tukši, taču tajos patiesi lielāko daļu produktu klāsta veido pārtika no Baltkrievijas un Kazahstānas, kā arī pašu produkcija. Embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkas gaļu, augļiem un dārzeņiem, taču tas neskar alkohola nozari, kā arī neattiecas uz delikatešu segmentu, kurā acīmredzot iekļautas arī mūsu šprotes.

Pārtika krieviem kļuvusi manāmi dārgāka, tiesa, Maskavā kāpums nav tik ļoti jūtams, kā tas ir, piemēram, Sahalīnas apgabalā, kur pārtikai ir milzīgs cenu lēciens; visvairāk to jūt pircēji, kam kārojas vistas šķiņķi.

Apgabala lauksaimniecības, rūpniecības un tirdzniecības ministrs Nikolajs Borisovs norādīja, ka Južnosahalinskā un citās apgabala pilsētās siera vairumtirdzniecības cena pieaugusi par 10%, bet gaļas - par 15%. Visstraujāk - par 60% - palielinājusies vistas šķiņķa cena. Sahalīnas tirgotāji cenu pieaugumu galvenokārt skaidro ar produktu sadārdzināšanos Primorskas novadā, kas ir nozīmīgākais pārtikas piegādātājs Sahalīnai.

Gaļas vairumtirdzniecības cena Primorskas novadā pieaugusi par 26%, atsevišķu zivju cena - par 40%.Savukārt mazumtirdzniecības cenas pārtikas precēm pieaugušas par 3% līdz pat 60%.

Eiropas Savienība vakar paziņoja, ka finansiāli palīdzēs to ES dalībvalstu lauksaimniekiem, kuri cieš no tā, ka savu produkciju vairs nevar pārdot Krievijā. Tāpat arī vairākas Latvijas amatpersonas lūgušas iedzīvotājiem naskāk pirkt Latvijas pienu. Ir pat aprēķināts, ka piena nozare no Krievijas embargo īpaši neciestu, ja katrs iedzīvotājs mēnesī par Latvijas piena produktiem iztērētu vidēji 5 eiro.