Putins: tie, kas cīnās par taisnību, vienmēr iegūs ieročus
Krievijas prezidents Vladimirs Putins atteicies atklāt, kur Maskavas atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos saņem smagos ieročus, un paziņojis, ka cilvēki, kas cīnās par taisnību "vienmēr iegūs ieročus".
"Kur viņi saņēma bruņutransportierus un artilērijas sistēmas?" pārjautāja Putins intervijā Vācijas televīzijas tīklam ARD.
"Mūsdienās cilvēki, kas cīnās un uzskata, ka to dara taisnības vārdā, vienmēr saņems ieročus," piebilda Krievijas prezidents.
"Tomēr es vēlētos uzsvērt, ka šī nav problēma," viņš teica. "Problēma ir tas, ka nevar būt vienpusējs skatījums uz jautājumu," Putins paskaidroja.
Ukraina un Rietumvalstis apsūdz Krieviju par regulārās armijas karavīru nosūtīšanu uz Ukrainu, lai palīdzētu prokrieviskajiem separātistiem, kuru cīņās ar Ukrainas armiju septiņu mēnešu laikā gājuši bojā vairāk nekā 4000 cilvēku.
Putins vairākkārt ir noliedzis tādas apsūdzības.
Nedēļas nogalē īpašu kritiku no Rietumvalstu līderiem Putins izpelnījās Brisbenā notiekošajā G20 samitā, kur viņš tika izolēts un projām devās vēl pirms samita noslēguma.
Pirms samita ierakstītajā intervijā Putins arī pauda bažas par iespējamu "etnisko tīrīšanu" Ukrainā.
"Godīgi runājot, mēs ļoti uztraucamies par iespējamu etnisko tīrīšanu un to, ka Ukraina kļūs par neonacistisku valsti," Krievijas prezidents teicis ceturtdien Vladivostokā ierakstītajā intervijā ARD.
Viņš atkārtoti pauda kritiku Rietumiem, kas nostājoties Ukrainas centrālās valdības pusē.
"Ukrainas centrālā valdība ir nosūtījusi bruņotos spēkus uz turieni [valsts austrumiem], un tie pat izmanto ballistiskās raķetes. Vai kāds par to runā? Pat ne vārdiņa. Un ko tas nozīmē?" jautāja Krievijas prezidents.
"Tas norāda uz to, ka jūs vēlaties, lai Ukrainas centrālās varas iestādes tur iznīcina ikvienu, visus savus politiskos ienaidniekus un pretiniekus. Vai to jūs vēlaties? Mēs noteikti to nevēlamies. Un nepieļausim, lai tas notiktu," uzstāja Putins.
Viņš vēlreiz uzsvēra, ka martā notikusī Ukrainas Krimas pussalas aneksija starptautisko tiesību izpratnē bija likumīga, jo referendumā vairākums atbalstīja atdalīšanos no Ukrainas.
Putins sākotnēji noliedza, ka Krimā atradās Krievijas karavīri, tomēr vēlāk atzina, ka viņi bija pussalā, lai novērstu vardarbību pēc tam, kad februārī tika gāzts prezidents Viktors Janukovičs.
BNS/Foto: EPA/LETA