Vai ASV atriebjas? Ziemeļkorejā pazūd internets
Ziemeļkorejā otrdienas naktī uz vairākām stundām pārtrūka interneta sakari, un radās baumas, ka tā varētu būt ASV atriebība par hakeru uzbrukumu Holivudas kinostudijai "Sony Pictures".
Interneta sakari, kas Ziemeļkorejā ir pieejami ierobežotā veidā, pilnīgi pārtrūka uz deviņarpus stundām, un šī pārtraukuma cēlonis vēl nav noskaidrots.
ASV bāzētais interneta analītiķu uzņēmums "Dyn Research" informēja, ka Ziemeļkorejas četri tiešsaistes tīkli, kas visi ir pievienoti starptautiskajam tīmeklim ar Ķīnas telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja "China Unicom" starpniecību, bija bez interneta sakariem deviņas stundas un 31 minūti, līdz otrdienas rītā pēc vietējā laika šie sakari tika atjaunoti.
"Dyn Research" atzina, ka Phenjanas ļoti ierobežotā infrastruktūra var būt pakļauta elektroapgādes pārtraukumiem, bet šī interneta sakaru pārtrūkšana "šķiet atbilstoša trauslam tīklam ārēja uzbrukuma apstākļos".
ASV prezidents Baraks Obama un Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) ir apsūdzējuši Ziemeļkoreju hakeru uzbrukuma organizēšanā Holivudas kinostudijai "Sony Pictures", kas pēc šī uzbrukuma atcēla Ziemassvētkos paredzēto komēdijfilmas "Intervija" ("The Interview") pirmizrādi.
Šajā "Sony Pictures" producētajā filmā ir parādīta fiktīva CIP sazvērestība ar mērķi nogalināt Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Džongunu, un šī filma izprovocējusi Phenjanas sašutumu.
Obama arī norādīja, ka kinostudija "ir kļūdījusies", atceļot 25.decembrī plānoto komēdijas "Intervija" ("The Interview") izlaišanu.
Vašingtonas amatpersonas atteicās komentēt pieņēmumu, ka interneta sakaru pārtrūkšana Ziemeļkorejā bijusi pirmā stadija Obamas solītajā "proporcionālajā" atbildes reakcijā.
ASV amatpersonas tomēr ir aicinājušas Ziemeļkoreju kompensēt "Sony Pictures" zaudējumus, kurus nodarījis hakeru uzbrukums.
Ziemeļkoreja ir pārstāvēta internetā galvenokārt ar vietni "Uriminzokkiri", kas pazīstama ar propagandas videomateriāliem, kuri nosoda Dienvidkoreju un ASV.
BNS, Foto: Reuters