“Vecmāmiņas slepkava ir atkal devies karot!” Krievijā jau otro reizi atbrīvo slepkavu un nosūta uz fronti Ukrainā
Krievijā slepkava, kurš tika atbrīvots no cietuma, lai cīnītos karā Ukrainā, bet pēc tam nogalināja vecu sievieti, ir atbrīvots otro reizi, lai atgrieztos frontē, ziņo sievietes radinieki.
“Vecmāmiņas slepkava ir atkal devies karot!” norāda Jūlijas Bjuškihas mazmeita Anna Pekareva.
Ivans Rossomahins 2022. gadā tika atbrīvots no cietuma, kur izcieta 14 gadu cietumsodu par slepkavību, lai pievienotos Vāgnera algotņu grupējumam.
Vēlāk viņam ļāva atgriezties mājās Krievijas Kirovas apgabalā. Tur viņš uzbruka un nogalināja 85 gadus veco Jūliju viņas pašas mājā.
Šī slepkavība bija tikai viena no vairākām, ko pastrādājuši noziedznieki, kuri tika atbrīvoti no cietumiem visā Krievijā, lai pievienotos Vāgnera grupējumam.
Šā gada aprīlī 29 gadus vecais Rossomahins tika atzīts par vainīgu Jūlijas izvarošanā un slepkavībā, un viņam tika piespriests 22 gadu ieslodzījums paaugstināta režīma cietumā, kas vēlāk tika palielināts līdz 23 gadiem. Tiesa norādīja, ka slepkavība “bija saistīta ar ārkārtīgu brutalitāti”.
Taču Anna stāsta, ka cietuma priekšnieks tagad ir paziņojis ģimenei, ka Rossomahins tika atbrīvots 19. augustā - tikai nedēļu pēc soda termiņa sākuma.
“Mana pirmā reakcija bija šausmas. Es izlasīju tiesu medicīnas ekspertīzes ziņojumus, un es zinu, ko šis cilvēks izdarīja ar manu vecmāmiņu. Tas ir briesmīgi, ka viņš atkal ir atbrīvots,” saka Anna.
Oficiālā dokumentā, kuru parakstījis cietuma priekšnieks, teikts, ka ieslodzītais atbrīvots saistībā ar īpašu Krievijas likumu, kas ļauj Krievijai vervēt notiesātos, lai nosūtītu uz fronti.
Šī ir otrā reize, kad notiesāto slepkavu palaida brīvībā, lai viņš varētu karot Ukrainā.
Neilgi pēc pilna mēroga iebrukuma sākuma Jevgeņija Prigožina vadītā Vāgnera algotņu grupa sāka vervēt notiesātos no cietumiem, lai cīnītos Ukrainā. Ja ieslodzītie piekristu parakstīties, viņi saņemtu oficiālu apžēlošanu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina. Tūkstošiem izvarotāju, slepkavu un citu noziedznieku, tostarp Ivans Rossomahins, tika atbrīvoti no ieslodzījuma un nosūtīti uz frontes līnijām, kur daudzi tika nogalināti brutālos uzbrukumos Ukrainas pilsētām, piemēram, Bahmutai.
Saskaņā ar likumu notiesātajiem noziedzniekiem, kuri pierakstās karot, atlikušo sodu atliek uz laiku, kamēr viņi pilda militāro dienestu. Daži var pat saņemt oficiālu apžēlošanu, ja viņi saņem apbalvojumus, piemēram, par “drosmi” kaujas laukā.
Arī Ukraina ir atbrīvojusi dažus ieslodzītos, lai cīnītos frontē, tomēr par slepkavībām vai dzimumnoziegumiem notiesāti cilvēki nevar saņemt apžēlošanu.
Anna savas vecmāmiņas slepkavas atgriešanos frontē skaidro ar to, ka Krievijai trūkst resursu. “Varas iestādēm ir vienalga par miermīlīgiem civiliedzīvotājiem, ja tās ļauj atbrīvot no atbildības un izlaist no cietuma cilvēkus, kuri ir izdarījuši smagus noziegumus. Tas liecina, ka Krievijā neviens nevar justies droši,” norādīja Anna.
Viņa arī baidās par savu un ģimenes locekļu dzīvību, norādot, ka Rossomahins var mēģināt atriebties par viņu centieniem panākt, lai viņš saņemtu mūža ieslodzījumu.