foto: AFP/Scanpix
Kijiva norāda, ka situācija Vovčanskas rajonā tiek kontrolēta
Ukrainas armija un Valsts prezidents Volodimirs Zelenskis.
Pasaulē
2024. gada 14. maijs, 13:54

Kijiva norāda, ka situācija Vovčanskas rajonā tiek kontrolēta

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Ukrainas armijas ģenerālštābs otrdien, sniedzot jaunāko informāciju par Krievijas karaspēka uzbrukuma gaitu Harkivas apgabala ziemeļos, norādīja, ka armijā veiktas pozīcijas maiņas, bet situācija Vovčanskas pilsētas apkārtnē tiek kontrolēta.

Harkivas virzienā Ukrainas karaspēks "atvaira vienu ienaidnieka triecienu Šebekinas (Krievijas Federācija) virzienā - Vovčanska, situācija tiek kontrolēta", teikts ģenerālštāba kārtējā ziņojumā par stāvokli frontē.

"Ienaidnieka intensīvās uguns darbības dēļ - un konkrēti, veicot aviācijas triecienus mūsu apakšvienībām ar desmit vadāmo aviobumbu pielietošanu - Lukjancu rajonā, lai taupītu Ukrainas karavīru dzīvības, notikusi pozīciju maiņa. Kaujas darbības turpinās," teikts ziņojumā. Savukārt ģenerālštāba ziņojumā teikts, ka "Vovčanskā turpinās pilsētas apbūves zonas ķemmēšanas pasākumi".

Vienlaikus ģenerālštābs faktiski atzīst Ukrainas karavīru atkāpšanos no Lukjancu ciema. Tas atrodas pie Vovčanskas netālu no stratēģiski svarīgā Lipcu ciema - tā virzienā uzbrukumu cenšas izvērst Krievijas karaspēks. Atbilstoši Ukrainas atvērto avotu projekta "DeepState" ziņām Lukjanci atrodas Krievijas karaspēka kontrolē vismaz kopš pirmdienas vakara.

Pirmdien Krievijas armija apgalvoja, ka dažas Krievijas armijas daļas iegājušas Vovčanskā. Ukrainas Bruņotie spēki to noliedza. Parādījās ziņojumi, ka Ukrainas karavīriem izdevies atspiest uzbrūkošās Krievijas apakšvienības no Vovčanskas priekšpilsētas.