Trūcīgajiem iebraucējiem netiks ļauts pārvest ģimeni uz Lielbritāniju
Lielbritānijas valdība, turpinot īstenot imigrācijas samazināšanas plānu, palielinājusi ienākumu slieksni iebraucēju ģimenes vīzām.
Tagad minimālais gada ienākums, kas nepieciešams ģimenes locekļa atvešanai uz Lielbritāniju ar ģimenes vīzu, pieaudzis no 18 600 mārciņām (21 713 eiro) līdz 29 000 mārciņām (33 854 eiro), bet nākamā gada sākumā būs jau 38 700 mārciņu (45 178 eiro).
Šis solis ir daļa no premjerministra Riši Sunaka plāna “samazināt neilgtspējīgu un negodīgu migrācijas līmeni un nodrošināt, lai tie, kas ierodas šeit, neapgrūtinātu nodokļu maksātājus”.
Imigrācija Lielbritānijā pēdējos gadus ir rekordaugstā līmenī, un gaidāms, ka tā būs svarīgs jautājums parlamenta vēlēšanās šogad. Aptaujas rāda, ka premjera Konservatīvajai partijai draud smaga sakāve.
Ienākuma prasībai ir mērķis nodrošināt, lai ģimenes būtu pašpietiekamas, un to var panākt dažādos veidos, tostarp ar ietaupījumiem un darba ienākumiem.
Valdība decembrī nāca klajā ar vairākiem pasākumiem rekordaugstā migrācijas līmeņa samazināšanai, tostarp par 47% paaugstinot minimālo algu kvalificēta darba vīzām. Valdībai ir nodoms laika gaitā vienādot prasības ģimenes un kvalificēta darba vīzām.
Daļa no plašākas imigrācijas stratēģijas ir arī stingrāki noteikumi studentiem un palielināt par 66% veselības piemaksas ārzemniekiem, kas izmanto Nacionālo veselības dienestu.
Iekšlietu ministrs Džeimss Kleverlijs decembrī paziņoja, ka plānots par 300 000 cilvēku samazināt ikgadējo migrāciju, kas pašlaik ir 745 000 apjomā. Tostarp daudzi ierodas nelegāli – pērn Lamanša šaurumu ar laivām šķērsoja gandrīz 30 000 migrantu, kas gan ir par 36% mazāk nekā 2022. gadā. Izraidīt izdevies vairāk nekā 24 000 nelegāļu, un 246 personas aizturētas par cilvēku kontrabandu.
Spānija atcels bagātnieku vīzas
Spānijas valdība plāno atcelt zelta vīzas, kas ļauj turīgiem cilvēkiem no valstīm ārpus Eiropas Savienības saņemt uzturēšanās atļaujas, ja viņi iegulda vairāk nekā pusmiljonu eiro nekustamajā īpašumā. Premjerministrs Pedro Sančess norāda, ka reforma ir daļa no valdības centieniem padarīt mājokli par “tiesībām, nevis spekulatīvu biznesu”.
Kopš 2013. gada, kad iepriekšējā valdība ieviesa zelta vīzas, šādas uzturēšanās atļaujas izsniegtas aptuveni 10 000 ārzemnieku. Šāda iespēja izpelnījusies asu kritiku par to, ka veicina nekustamā īpašuma cenu kāpumu un spekulācijas mājokļu nozarē. Strauji augošās mājokļu cenas jau sen ir liela problēma daudziem spāņiem, jo īpaši lielākajās pilsētās.