Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dalībniekiem līdzi bija dažādi apgaismes objekti un lāpas, kas koši izgaismoja laukumu, kurā norisinājās demonstrācija. (Foto: ZUMAPRESS.com)

Minhenē notikuši plaši protesti pret labējo ekstrēmismu un rasismu

Pasaulē
12. februārī 10:46 2024. gada 12. februārī 10:46
  Jauns.lv / LETA
Svētdienas vakarā Minhenē aptuveni 100 tūkstoši cilvēku devās demonstrācijās pret rasismu un antisemītismu.

Demonstrācija noritēja bez starpgadījumiem. Sanākušajiem līdzi bija paņemti dažādi apgaismes objekti un lāpas, kas koši izgaismoja laukumu, kurā norisinājās demonstrācija.


Protesta akciju ierosināja klimata aktīvistu grupa "Piektdienas nākotnei", bet to atbalstīja plaša pilsoniskās sabiedrības alianse. Aicinājumā uz demonstrāciju bija teikts: "Mēs nepieļausim, ka cilvēki mūsu valstī tiek atstumti un vajāti. Mēs aizstāvamies pret labējo ekstrēmismu un pret pretīgām deportācijas fantāzijām. Klusējošais vairākums vairs nav kluss!"

Cilvēki jau vairākas nedēļas visā Vācijā rīko demonstrācijas pret labējo ekstrēmismu un rasismu. Arī nedēļas nogalē šādas demonstrācijas notika daudzās pilsētās un mazpilsētās.

Protestu vilni izraisīja ziņas, ka labējās eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) pārstāvji 25.novembrī esot piedalījušies slepenā sanāksmē ar labējiem ekstrēmistiem, kurā plānota to miljonu imigrantu piespiedu izraidīšana, kas nav pietiekami integrējušies vācu sabiedrībā.

Atmosfēru, kuru jau iepriekš raksturoja tradicionālo partiju satraukums par pieaugošo AfD popularitāti, nokaitēja pētnieciskās žurnālistikas organizācijas "Correctiv" 10.janvārī publicētais ziņojums par Potsdamā notikušo sanāksmi.

Citi šobrīd lasa

Atkal strīdaties naudas dēļ? Pieci biežākie konflikti un - kā tos risināt
48 gadus vecā Šarlīze Terona parāda seju bez kosmētikas un foto filtriem
FOTO: teātra leģendu Uldi Dumpi ar sajūsmu sagaida bijušajā darbavietā
Tēmas: Vācija, Minhene
Pievienot komentāru