ASV un Ukraina izstrādā militāro stratēģiju 2024. gadam karā pret Krieviju
foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Ukraiņu karavīri.
Pasaulē

ASV un Ukraina izstrādā militāro stratēģiju 2024. gadam karā pret Krieviju

Jauns.lv

ASV un ukraiņu militārie komandieri meklē jaunu stratēģiju kara turpināšanai pret Krieviju, kuru Ukraina uzsākt 2024. gada sākumā. Par to raksta “The New York Times”, atsaucoties uz ASV un Ukrainas amatpersonām.

ASV un Ukraina izstrādā militāro stratēģiju 2024. ...

Laikraksts norāda, ka ASV uzstāj uz stratēģiju, kas paredz Ukrainas fokusu uz aizsardzību un pašreizējo pozīciju saglabāšanu, kā arī visa gada garumā veidot spēku un ieroču krājumus. Šāda stratēģija, pēc ASV domām, nodrošinās Ukrainai iespēju atvairīt jebkuru jaunu Krievijas ofensīvu. Stratēģijas mērķis ir radīt Krievijai pietiekami ticamus draudus, lai piespiestu Krieviju apsvērt miera sarunu iespēju 2024. gada beigās vai 2025. gadā.

Savukārt Ukrainas pārstāvji, raksta laikraksts, vēlas doties ofensīvā vai nu uz zemes, vai ar tālas distances triecieniem, "cerot piesaistīt visas pasaules uzmanību". Konkrēti, Kijevā pēta un atbalsta stratēģiju, kas balstīta uz veiksmīgiem tālajiem triecieniem Krimā pagājušā gada rudenī.

Ukraiņi meklē veidus, kā noturēt Krieviju no līdzsvara ar uzbrukumiem ieroču rūpnīcām, ieroču noliktavām un dzelzceļa līnijām, ko izmanto munīcijas transportēšanai, kā arī gūtu simboliskas uzvaras, atzīmē “The New York Times”.

Kāda bijusī augsta ranga militārpersona no Ukrainas atteicās apspriest šīs stratēģijas ar laikrakstu, taču atzina, ka tiek izstrādāts jauns plāns, un nosauca to par "ļoti drosmīgu". Saskaņā ar amerikāņu un ukraiņu virsnieku teikto, sabiedrotie jaunās militārās stratēģijas detaļas cer izstrādāt 2024.gada janvārī Vīsbādenē, Vācijā.

Kā atzīmē “The New York Times”, nepieciešamība pēc jaunas stratēģijas radās uz Ukrainas pretuzbrukuma neveiksmēm un Ukrainas atbalsta vājināšanās ASV Kongresā. Ukrainas pārstāvji nesaprot, cik nestabils ir turpmākais ASV atbalsts, un nereālas cerības uz amerikāņu piegādēm, atzīmē laikraksta sarunu biedri. Piemēram, ukraiņi prasa miljoniem artilērijas šāviņu no Rietumu krājumiem, kuru vienkārši nav.

ASV amatpersonas cenšas sagatavot ukraiņus nākamajam kauju gadam, brīdinot, ka jebkāda palīdzība, ko Kongress galu galā apstiprinās, visticamāk, nebūs tik nozīmīga kā pirmajos divos kara gados.