foto: IMAGO/APAimages
Konflikts var pāraugt plašā reģionālā karā: Ēģiptes Tuvo Austrumu konferencē mudina apturēt Gazas karu
Pasaulē
2023. gada 21. oktobris, 21:21

Konflikts var pāraugt plašā reģionālā karā: Ēģiptes Tuvo Austrumu konferencē mudina apturēt Gazas karu

Jauns.lv/LETA

Tuvo Austrumu miera konferencē, kas sestdien Ēģiptē pulcēja daudzu valstu un starptautisko organizāciju vadītājus, skanēja uzstājīgi mudinājumi apturēt karu starp Izraēlu un palestīniešu grupējumu "Hamās", kas valda Gazas joslā.

Sanāksmē, kuras oficiālais nosaukums bija "Kairas samits mieram", Izraēla nebija pārstāvēta.

Vairāki runātāji forumā pauda bažas, ka Izraēlas un "Hamās" konflikts var pāraugt plašā reģionālā karā, bet ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs aicināja rīkoties, lai "izbeigtu šo briesmīgo murgu".

Gutērrešs uzskaitīja trīs steidzamus mērķus - netraucēts humānais atbalsts Gazas joslas mierīgajiem iedzīvotājiem, Izraēlā sagrābto ķīlnieku tūlītēja un beznosacījumu atbrīvošana, apņēmīgi pūliņi savaldīt vardarbību un novērst konflikta eskalāciju.

Šo konfliktu var izbeigt tikai divu valstu atrisinājuma ceļā - vienu valsti izraēliešiem, vienu palestīniešiem, uzsvēra Gutērrešs.

Samita dalībnieku vidū bija arī palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass, Jordānijas karalis Abdulla II, Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka un Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.

Konferences dalībnieki tikās, "lai izvērtētu ceļus, kā vairot pūliņus un apturēt krīzes padziļināšanos" Gazas joslā un virzītos uz militārās deeskalācijas pusi, teikts Ēģiptes prezidenta biroja paziņojumā.