“Šāva visus, kuri neizskatījās slāviski” Krievijā kā varonis apbērēts kārtējais “Vagner” karojošais cietumnieks
Ar varoņa godu Krievijā apbērēts kārtējais “Vagner” kaujinieks, kurš grupējuma rindās nonācis no ieslodzījuma vietas. Šajā gadījumā karojošā cietumnieka pagātnes grēki ir īpaši traģiski un simboliski.
Par trīskāršu slepkavību notiesātais un “Vagner” rindās nonākušais Aleksandrs Sitavičus devās karot uz Ukrainu un gāja bojā.
Viņa mirstīgās atliekas jau nogādātas atpakaļ Krievijā, kur viņš apglabāts, kā varonis.
Bērēs Krasnodaras novadā gan citi “vagnerieši” un militāristi, gan Sitavičus tuvie, ziņo “The Insider”. Kopumā kapsētā esot pulcējušies ap simts cilvēku.
Pēc garīdznieka lūgšanas skandināta Krievijas himna, savukārt tai sekojušas svinīgas zalves no ieročiem, kuri iedoti goda sardzes pienākumus izpildošajiem jauniešiem.
Dramatiski foto ar brīnumaino ukraiņu meitenes izglābšanos pēc apšaudes Dnipro
Krievija vakar ar raķetēm apšaudīja Ukrainas pilsētu Dnipro, un raķetes nokrita pilsētas dzīvojamā kvartālā, nogalinot vismaz 20 cilvēkus un desmitiem ...
Vajadzēja “nolaist tvaiku” uz tiem, kam citāda ādas krāsa
Par šādu apbērēšanu dažs labs Ukrainā vai citviet bojā gājis Krievijas karavīrs var vien pasapņot, taču “Vagner” rindās ieskaitītajam Sitavičusam šāda ceremonija pienācās, neskatoties uz viņa pagātni, kura slēpj drausmīgu noziegumu.
Vēl 2017. gada nogalē, naktī no 30. uz 31. decembri, Sitavičus, alkohola reibumā, bez jebkāda iemesla nošāva trīs nejaušus cilvēkus.
Viss sākās ar to, ka vīrietis sastrīdējās ar romu tautības apmeklētāju grupu kādā kafejnīcā un nolēma viņiem atriebties – devās mājās pēc automāta.
Kad Sitavičus atgriezās kafejnīcā ar ieroci, minētās grupas tur vairs nebija.
Neskatoties uz to, Sitavičus nolēma sākt šaut pa jebkuru, kurš, viņaprāt, neizskatās pēc “slāva”, informē “The Insider”.
“Man bija aizvainojums, ka man kāds iesita, es biju tādā stāvoklī, ka man uz kādu bija jānolaiž tvaiks,” tā par nodarīto izteicās slepkava.
Viņa dusmu lēkmes rezultātā tika nogalināti trīs strīdā pilnīgi neiesaistīti, nevainīgi cilvēki.
Jāteic, ka šis noziegums šķiet īpaši simbolisks, ņemot vērā, ka viens no Krievijas kara iemesliem bija centieni “denacificēt” kaimiņvalsti.
Noziegumu iemūžināja novērošanas kameras:
Par trīskāršu slepkavību Sitavičum draudēja mūža ieslodzījums, taču sods tika mīkstināts, jo tiesā viņš uzrādīja pateicības vēstuli no prezidenta “par aktīvu iesaistīšanos tautu draudzības stiprināšanā”, Aizsardzības ministrijas izsniegtas medaļas “par Krimas atgūšanu”, kā arī dokumentu, kas apliecināja, ka viņam ir četri bērni.
Visstiprākā kārts, kas ļāva būtiski samazināt ieslodzījumu gan izrādījās Vladimiram Putinam pietuvinātā Jevgēņija Prigožina privātā militārā firma “Vagner”, kura, kā zināms, jau mēnešiem karam Ukrainā algo par vissmagākajiem noziegumiem notiesātos, pretī solot brīvību, ja izdosies izdzīvot.
Pēc Prigožina iniciatīvas Krievijā uz priekšu virzās arī ideja, ka vajadzētu aizliegt aizskart “vagneriešus”, kuri ir bijušie cietumnieki un grupējumā nonākuši pirms piespriestā soda izciešanas.