Tas pats grābeklis - atbalstot Korosteļevu, “Doždj” pameta darbinieks, kura dēļ kanālu aizliedza Ukrainā
Pēc skandalozā “Doždj” ētera sejas Alekseja Korosteļeva atlaišanas kopā ar viņu TV kanālu pēc pašu gribas pameta vēl trīs personas. Viena no tām bija viņa dzīvesbiedre, bet otrs – žurnālists, kura sižeta dēļ “Doždj” translāciju aizliedza Ukrainā.
Margarita Ļutova, Vladimirs Romenskis un Darina Lukutina – šie “Doždj” darbinieki aizgāja no medija pēc tam, kad tika atlaists Aleksejs Korosteļevs.
Trijotne rīcību pamatoja ar nostāju, ka, viņuprāt, kanāls ir nepareizi izrīkojies pret “Ļošu”.
Darina Lukutina savos sociālajos tīklos neslēpj, ka ir Korosteļeva dzīvesbiedrene un abi iepazinušies laikā, kad viņai medijā sākusies prakse.
Savukārt Vladimirs Romenskis savulaik ir pabijis Korosteļeva situācijā – tieši viņa sižeta dēļ “Doždj” translāciju 2017. gadā aizliedza Ukrainā, aizliegumam stājoties spēkā ar tā gada 13. februāri.
Putins pie "Kamaz" stūres atklāj Krimas tiltu
Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien atklājis tiltu, kas savieno Krieviju ar Ukrainai piederošo, taču okupēto Krimas pussalu, pārbraucot pāri tiltam ...
Robeža, kas “atdala Krimu no Ukrainas”
Skandalozajā sižetā, kurš tolaik, starp citu, tika pārraidīts Korosteļeva vēl nesen vadītajā raidījumā “Te un Tagad” (“Zdes i Sečas”), Romenskis viesojās Krievijas okupētajā Krimā, netālu no robežas ar Hersonas apgabalu.
Esot tur, Romenskis runāja par “Krievijas-Ukrainas robežu, kas atdala Krimu no Ukrainas”.
Kā saprotams, Ukrainā šāds frāzējums tika saprasts kā Ukrainas valsts teritoriālās nedalāmības neatzīšana.
Jāpiebilst, ka Ukrainas atbildīgo instanču skatījumā šī nebūt nebija vienīgā reize, kad “Doždj” pārkāpis robežu – līdzīgi kā apgalvojis un pamatojis Latvijas regulators Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).
Romenskis “smīdina internetu” ar “anti-ukrainisko rīcību”
Interesanti, ka arī Romenska tā laika reakcija uz notikušo ir ļoti līdzīga Korosteļeva reakcijai uz neseno incidentu.
Romenskis sociālajos tīklos vien nicīgi pasmējies par Ukrainu un kanāla translēšanas apturēšanu.
Žurnālists to darījis, publicējot video, kurā viņam ar šķērēm tiek nogriezta priekšējā matu šķipsna, iepriekš nodēvējot to par “oseledetu” (saukts arī par “čub”) – Ukrainai tradicionālu matu griezumu, kurā gara matu šķipsna ir atstāta pāri sejai vienā pusē, pārējai galvai esot noskūtai.
Romenskis šajā “Facebook” publicētajā video pajoko, ka “atslēdz šo čubu no savas galvas, protestējot pret Ukrainas rīcību”.
Ķēmojoties līdzi, matus Romenskim griezis cits labi zināms “Doždj” darbinieks Pāvels Lobkovs.
“Doždj” bijušā žurnālista jokošanās dzirdīgas ausis atrada lielākos un mazākos Krievijas ziņu portālos, kur tika plaši aprakstīts tas, kā žurnālists “visu internetu sasmīdinājis” ar savu “anti-ukrainisko rīcību”.
Krievijas medijos parādījās arī apgalvojumi, ka “Doždj” žurnālists neesot piekritis nosaukt savu valsti “par agresoru”.
Līdzīgi kā gadījumā ar Latviju, arī tolaik “Doždj” un tā pārstāvji ar acīmredzamu augstprātību attiecās pret Ukrainas lēmumu, kurš balstījās valstī spēkā esošajā likumdošanā.
“Doždj” īpašniece raud un lūdz Korosteļevu atgriezties
“Ja jums ir liecības, kā norit mobilizācija, kā mobilizētie dienē frontē – ja vēlaties mums pastāstīt, kādas problēmas ir Krievijas armijā – rakstiet mums uz e-pastu. Praktiski visiem atbildam. […] Ceram, ka daudziem karavīriem spējām palīdzēt ar aprīkojumu vai elementārām ērtībām. Jo tie stāsti, kurus stāsta karojošo radinieki, ir smagi,” aptuveni šādi ir iztulkojams “Doždj” nu jau bijušās ētera personības Alekseja Korosteļeva ēterā pateiktais 1. decembrī.
Хороший русский телеканал «Дождь» переживает за российских солдат в окопах и хочет помогать российским солдатам с оснащением, чтобы тем было комфортнее убивать украинцев: pic.twitter.com/13N71Usjsz
— Максим Мирович (@MirovichMedia) December 2, 2022
Viņa vadītajā raidījumā “Zģes i Sečas” (“Te un Tagad”) tika arī publicēts e-pasts, uz kuru esot jāsūta bēdu stāsti par krievu karavīriem – army@tvrain.tv.
Pastkastītes formāts latvieša acij varētu izskatīties īpaši slikti, zinot, ka vēl pirms šī rīta lēmuma par licences anulēšanu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sodīja, uzsverams – Latvijā reģistrēto mediju – “Doždj” par to, ka ēterā Krievijas armija tika nosaukta par “mūsu armiju” un Krima kartē piezīmēta Krievijai.
Notikušo sācis vērtēt arī Valsts drošības dienests (VDD) šonedēļ rosinot Gruzijā dzīvojošo un līdz šim strādājušo Korosteļevu iekļaut tā dēvētajā “melnajā sarakstā”.
VDD jau iepriekš brīdināja, ka Krievijas mediju ielaišana Latvijā rada zināmus riskus. Nu, sekojot Latvijas piemēram, šim kanālam apraidi liegusi arī Lietuva.
Taču Korosteļevs, iespējams, pie sava darba TV kanālā varēs atgriezties.
TV kanāla īpašniece un dibinātāja Nataļja Sindejeva ierakstījusi un izplatījusi emocionālu video, kurā nožēlo Alekseja Koresteļeva atlaišanu.
“Es vairāk tā nevaru. Visas šīs četras dienas jūtos šausmīgi. Viss, par ko pēdējos gadus esmu cīnījusies… Lai paliktu par cilvēku jebkurā situācijā, lai kas arī notiktu, es jūtos kā pretīga neliete,” asarās izplūstot, atklāj Sindejeva, “mēs kļūdas dēļ atlaidām no darba Ļošu (Alekseju Korosteļevu - red.). Tas bija pats briesmīgākais, ko mēs varējās izdarīt tajā situācijā. Vajadzēja viņu atcelt no tiešā ētera, “pārlaist situāciju”, bet mēs izdarījām visbriesmīgāko. Es vēlos labot šo situāciju un pateikt – Ļoša, piedod! Un vēlos atvainoties saviem mūsu skatītājiem, kas, protams, redzēja, cik mau****i mēs uzvedāmies.” Sindejeva atklāj, ka šo lēmumu daudzi nesapratīs un “ukraiņi nepiedos”.
“Bet kā, kā šim telekanālam dzīvot? Kā varam tālāk dzīvot, ja esam rīkojušies nodevīgi pret savu kolēģi? Un, jā, iespējams, ka pēc šī paziņojuma vairs nebūs TV kanāla. Nevienam tas vairs nebūs vajadzīgs,” klāsta Sindejeva.
Ar video starpniecību Sindejeva atvainojas atlaistajam Aleksejam Koresteļevam un vēl diviem atlaistajiem darbiniekiem un aicina viņus atkal pievienoties “TV Doždj”, norādot, ka atlaišana bijusi ļoti slikta kļūda.
Ukraiņi tik tiešām varētu nepiedot, ņemot vērā to, ka, kā ziņoja Jauns.lv – Korosteļeva sociālajos tīklos ir atrodamas arī citas, daudz skandalozākas epizodes, kurās viņš acīmredzami pauž atbalstu Krievijas bruņotajiem spēkiem Ukrainā.
Grūti citādāk ir saprast kādu ar 1. novembri datētu “Facebook” ierakstu, kurā Korosteļevs priecājas par sarkanarmiešu formastērpa elementos saģērbtiem 2. klases bērniem, kuri blakus Krievijas karogam dzied dziesmu “mobilizēto uzmundrināšanai cīņā ar ienaidnieku”.