foto: Mohamed Hammi/Sipa/SIPA
Tunisija nosaka piecu gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu
Tunisijas prezidents Kaiss Saieds.
Pasaulē
2022. gada 17. septembris, 15:27

Tunisija nosaka piecu gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu

Jauns.lv / LETA

Tunisijas prezidents Kaiss Saieds piektdien izdevis dekrētu, kas paredz piecu gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, bet gadījumos, ja šādi noziegumi vērsti pret augstākajām amatpersonām - pat 10 gadu cietumsodu.

Oficiālajā ziņotājā publicētajā dekrētā šis likumpārkāpums definēts kā "sakaru tīklu un informācijas sistēmu apzināta izmantošana, lai producētu, reklamētu, publicētu vai nosūtītu nepatiesu informāciju vai baumas". 

Saieds, kurš pērnā gada jūlijā sagrāba varu, atlaižot premjerministru un apturot parlamenta darbu, ar šo dekrētu plāno saukt pie atbildības tos, kas ''nodara ļaunumu citu tiesībām, sabiedriskajai kārtībai un nacionālajai aizsardzībai", un tiem, kas "sēj paniku iedzīvotāju vidū".

Par šo likumpārkāpumu arī draud 50 000 dināru (15 600 eiro) naudassods.

Dekrēts pēc tā publicēšanas tika nosodīts sociālajos medijos kā mēģinājums apklusināt žurnālistus.

Saieds 2021.gada 25.jūlijā atlaida premjerministru Hišemu Mešiši un apturēja parlamenta darbu, tad uzņēmās plašākas likumdošanas un izpildvaras pilnvaras, kā arī apturēja atsevišķu konstitūcijas daļu darbību. Varas sagrābšanas oponenti notikušo nosauca par apvērsumu.

Saieda veiktās darbības sākumā apsveica daudzi tunisieši, kas uzskata politisko eliti par korumpētu un neefektīvu cīņā pret sociālajām un politiskajām problēmām. Vēlāk tomēr pastiprinājās kritika no opozīcijas puses, kas bažījas, ka viņš mēģina izveidot jaunu diktatūru.

Tēmas