Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Separātiskā reģiona aizejošais prezidents Anatolijs Bibilovs (pa kreisi) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Dienvidosetijā rīkos referendumu par pievienošanos Krievijai

Pasaulē
13. maijā 22:03 2022. gada 13. maijā 22:03
  Jauns.lv / LETA
Gruzijas separātiskajā Dienvidosetijas reģionā 17.jūlijā notiks referendums par pievienošanos Krievijai, pavēstīja separātiskā reģiona aizejošais prezidents Anatolijs Bibilovs, kas parakstījis atbilstošu rīkojumu.

Referendumā tā dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumu: "Vai jūs atbalstāt Dienvidosetijas Republikas un Krievijas apvienošanos?"

Bibilovs parakstījis rīkojumu par referendumu, "vadoties pēc Dienvidosetijas Republikas tautas centieniem apvienoties ar Krieviju", lasāms Bibilova tīmekļa vietnē.

"Šodien Centrālā vēlēšanu komisija vienbalsīgi atbalstīja iniciatīvu par Dienvidosetijas iestāšanos Krievijas sastāvā. Dokumenti nodoti tiesai. Mēs gaidām tiesas lēmumu, un pavisam drīz piepildīsies mūsu lielā cerība," savā "Telegram" kanālā ierakstījis Bibilovs.

Dienvidosetijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā 8.maijā Bibilovs zaudēja opozīcijas kandidātam partijas" Nihas" līderim Alanam Gaglojevam.

Vēlēšanas notika laikā, kad Dienvidosetijas sabiedrībā neviennozīmīgu reakciju bija izsaukusi reģiona iedzīvotāju nosūtīšana karot uz Ukrainu Krievijas pusē.

Tur dzīvību zaudējuši vismaz septiņi Dienvidosetijas iedzīvotāji. Marta beigās parādījās ziņas, ka Dienvidosetijā atgriezušies vismaz 300 karavīru.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti no Zaporižjas apgabala izveduši 300 tonnas graudu 28
FOTO: ļaudis ierodas uz "Dons Žuans" pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā 6
Policija aizturējusi personu, kura centās bloķēt patriotu gājienu Rīgā 9
Pievienot komentāru