Makrons: Krievijas apsūdzēšana genocīdā var novest pie plašāka kara
Apsūdzības, ka Krievija Ukrainā pastrādājusi genocīdu, var novest pie kara paplašināšanās, ceturtdien sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons, aizstāvot lēmumu šo jēdzienu neizmantot.
"Vārdam "genocīds" ir nozīme", un tas ir "jāraksturo juridiski, nevis no politiķu puses," radio "France Bleu" sacīja Makrons.
"Valstīm, kas uzskata, ka tas ir genocīds, atbilstoši starptautiskajām tiesībām ir pienākums iejaukties. Vai cilvēki vēlas to? Man tā nešķiet," skaidroja prezidents.
Tas nozīmētu, ka valsts kļūst par "līdzkarojošo pusi" karā, viņš sacīja, un NATO valstis potenciāli varētu tikt ierautas šajā karā.
"Visiem ir jāsaglabā proporciju izjūta. Ar verbālu eskalāciju, neapdomājot visas sekas, Ukrainai nebūs palīdzēts," viņš piebilda.
Skaudri skati: aplenktā Ukrainas pilsēta Mariupole 2022. gada martā
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien pārmeta Makronam izvairīšanos no jēdziena "genocīds" lietošanas attiecībā uz Krievijas Ukrainā pastrādātajām zvērībām, kā arī to, ka Francijas līderis krievus un ukraiņus nodēvējis par "brāļu tautām".
"Šādas lietas mums ir ļoti sāpīgas," sacīja Zelenskis.
Jēdzienu "genocīds" attiecībā uz Krievijas noziegumiem Ukrainā lietojis gan pats Zelenskis, gan arī ASV prezidents Džo Baidens un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.
Pēc Bučas pilsētas atbrīvošanas no Krievijas karaspēka uz ielām atklājas okupantu kara noziegumi [Brīdinām - nepatīkami skati!]
No Krievijas spēkiem atbrīvotās Kijivas apgabala Bučas pilsētas ielās visur guļ līķi, cilvēki nogalināti ar šāvienu pakausī, lai gan daudzi ...